Trzecia płyta iNNych, Neonowa to jedenaście melodyjnych kawałków utrzymanych w nowofalowej estetyce lat osiemdziesiątych, opowiadających o stanach depresyjno-lękowych jednostki w szybkim, neonowo-telewizyjno-komputerowym świecie.

inni_premiera_page

Zespół iNNi powstał niejako przy okazji wskrzeszania ducha lat osiemdziesiątych w ramach akcji GDZIE ONI SĄ? I te właśnie lata osiemdziesiąte w muzyce iNNych słychać najbardziej. Nie oznacza to, że płyta trąci myszą. Wręcz przeciwnie, duch tamtych lat posłużył tu za punkt wyjścia do stworzenia własnej, intrygującej wizji muzycznej. A że słychać w niej echa Police, Republiki, Madame, Rendez Vous, Róż Europy czy nawet Lombardu, to tylko dobrze, bo to znakomite zespoły były.
Neonowa to 11 rockowych utworów zawieszonych gdzieś pomiędzy nową falą, popem a jazzem, przykuwających uwagę tekstem i jego wokalną interpretacją. Muzycznie płyta zaskakuje i trzyma w niepewności do samego końca. Od brzmiącego wschodem, otwierającego utworu Niech nie będzie spokojnie, po ostatni, transujący Uroboros. Są tu i lżejsze, skoczne momenty jak Autointerpelacje, balladowe klimaty w Tylko sny, ale też połamane dźwięki w Rytuale czy rockowa motoryka w To, co po głowach krąży nam.
Neonowa to świetnie zakomponowana układanka złożona z pozornie różnych klocków, ale tworząca spójną całość. Przynosząca ponad 40 minut znakomitej muzyki, która garściami czerpie z tradycji, ale nosi przy tym wyraźny znak firmowy z napisem iNNi.

iNNi – Neonowa. Kup tę płytę w MegaTunes!

A! Do płyty dołączony jest plakat z textami :)

inni_poster_neonowa_page