W niecałe 7. miesięcy po zgłoszeniu projektu na MegaTotal.pl cel zostaje zrealizowany: dostajemy niezwykły obraz do utworu The Spin, pierwszy klip zrealizowany dzięki społeczności MegaTotal.pl! Jego autorką jest łódzka artystka Weronika Izdebska aka Ovors.

Nie sposób nie dostrzec, że reżyserka w niezwykle sugestywny a zarazem wysmakowany estetycznie sposób oddała wyjątkowy klimat muzyki Inqbatora. Podzieliła się też z nami historią oraz zdjęciami związanymi z produkcją tego obrazu:

Trudne były początki, czasem tak bywa. u nas zaczęło się od złamania kości śródstopia u Marii tuż przed rozpoczęciem zdjęć. Tu brawa dla niej, długie i głośne- za wytrwałość podczas pieszych wycieczek, małych wspinaczek i za dzielne noszenie statywu, a to wszystko chwilę po zdjęciu gipsu.

Inqbator - The Spin - zdjęcie z planu wideoklipu

Stały zespół pracujący nad nagraniami ograniczony był do dwóch osób – operatora (czyli mnie) oraz modelki (Maria Cieślak), jednak wiele ujęć powstało jedynie dzięki pomocnikom, którzy ułatwiali dotarcie w wyznaczone miejsca, a w niektórych ujęciach- użyczali własnych dłoni (Agata Mariańska!).

Inqbator - The Spin - zdjęcie z planu wideoklipu

Większa część klipu nagrana została w okolicach Michałowic, najdalej od domu zarejestrowana została fala- na Wyspach Kanaryjskich (stąd ciemna barwa piachu).

Inqbator - The Spin - zdjęcie z planu wideoklipu

The Spin to nie pierwsze dzieło młodej artystki ilustrujące muzykę. Weronika Izdebska odpowiada m.in. za dwa klipy Daniela Spaleniaka – “My Name is Wind” oraz “House on Fire”.

Wideoklipy to tylko jedna z gałęzi rozwoju twórczego Izdebskiej. Ovors jest również ilustratorką oraz fotografką. Jej prace można podziwiać m.in. na autorskim blogu oraz na Flickr.com

Warto zaznaczyć, że prapremiera teledysku The Spin miała miejsce w środę na portalu Brand New Anthem, który bardzo przyczynił się do popularyzacji muzyki Inqbatora w naszym kraju. Klip do The Spin jest już drugim projektem zrealizowanym przez niego dzięki fanom z MegaTotal.pl. Wcześniej umożliwili oni temu twórcy zarejestrowanie materiału do bardzo dobrej i przychylnie przyjętej przez krytyków EP-ki pod tym samym tytułem.