Ponad pół roku po premierze debiutanckiego singla, na MegaTotal.pl wraca Instytut. Przez ten czas zespół zagrał w Opolu, Jarocinie i… znikł. Teraz powstaje. I opowiada o tym, co było, jest i będzie.

instytut_page

Ostatni rok był dla naszego zespołu dosyć trudnym czasem. To prawda, spotkało nas dużo pozytywnych emocji, takich jak to, że nasza muzyka na tym portalu znalazła uznanie ponad 300 osób, nagranie płyty pt. Niewidzialne Ściany Dźwięków. Krążek ten w wydatny sposób pomógł nam zagrać na  tak dużych imprezach jak Debiuty w Opolu czy Festiwal w Jarocinie.

Niestety jak to czasem bywa, po sukcesach następują czasem mniej przyjemne chwile. Musieliśmy rozstać się z dotychczasowym perkusistą – Michałem Fischerem, co na pewien czas zastopowało nasze działa koncertowe i promocyjne.

Dwa miesiące temu pełną parą wznowiliśmy próby, ponieważ do składu dołączył wrocławski perkusista Witek Hrycyk. Mamy za sobą już pierwszy koncert w nowym składzie i widzimy, że zmiana jest zauważalna od pierwszego uderzenia w werbel. Przeistoczeniu uległ sam charakter zespołu. Nie jest to już ten sam Instytut, ale mamy teraz w sobie jeszcze więcej animuszu i żywiołowości.

Płytą Niewidzialne Ściany Dźwięków udowodniliśmy, że potrafimy się zachować w studio nagraniowym. Zaczęliśmy otrzymywać więcej propozycji współpracy.

Stwierdziliśmy, że zbieranie Megatotala niesie z sobą ogromne emocje – bardzo szybko od zrezygnowania można wpaść w dziką euforię.

Dlatego planujemy w sobotę wrzucić kolejne numery na MT i sprawdzić, czy w dalszym ciągu są tutaj osoby, które chcą nas słuchać… wierzymy, że tak. Ten romans wiele znaczy w naszych dokonaniach, niech więc trwa!!!

Zaczniemy od utworu “Nowe generacje”, który został nagrany jeszcze w poprzednim składzie, natomiast sukcesywnie będziemy powiększać listę o piosenki będące dokładniejszym odzwierciedleniem tego co obecnie noszą nasze głowy.

Miłego słuchania!!!

INSTYTUT