Pisząc artykuł “Jak to się robi, czyli przychodzi Samokhin Band do MegaTotal.pl” nie myślałem o tym, by miał to być cykl publikacji. To był błąd :) Na szczęście niewielki :) Okazuje się bowiem, że kolejny zespół zasłużył na to, by stawiać go za przykład innym. Oto Coffee Break sprzedali w ciągu trzech miesięcy 490 płyt! Czapki z głów!

Coffee Break robi sobie zasłużoną przerwę

Coffee Break robi sobie zasłużoną przerwę

Wczoraj napisałem do Tomka Basela mail z prośbą, by podesłał mi podsumowanie działań, jakie Coffee Break podjęli przy okazji premiery płyty. Odpisał: Dzisiaj jesteśmy w Legnicy – kolejny koncert, ale to co mam przy sobie, podsyłam. I tu nastąpiła długa lista. Oto prawdziwy band on the run! Ale ciężka praca popłaca :)

Coffee Break trafili na MegaTotal.pl w marcu 2008 roku. Zebranie 12000 na nagranie epki (zrobili to jako pierwsi!) zajęło im trzy miesiące i pięć dni. Przygotowania do premiery trwały zdecydowanie dłużej. Realizacja płyty w TONN Studio dawała gwarancję wysokiej jakości, pozostawało więc czekać. I warto było.
Dziewiątego dnia dziewiątego miesiąca dziewiątego roku cały album COFFEE BREAK ujrzał światło dzienne. Jak pisze Stiven: są dęciaki (…), basik ładnie masuje a p. Monika milutko śpiewa. Muzyczka najs. I ta właśnie najs muzyczka trafiła do 490 osób. Ale nie tylko za sprawą tego, że jest najs.

Coffee Break w TONN Studio

Coffee Break w TONN Studio

Już na początku sierpnia dla podgrzania atmosfery zespół na stronach Polskiego Radia Wrocław opublikował remix utworu ZWARIOWANY ŚWIAT, którego oryginalna wersja znalazła się na płycie.
A na początku października Coffee Break ruszyli w trasę. Wcześniej jednak ogłosili wśród Fanów prośbę o wsparcie w w plakatowaniu swoich miast. Każdy, kto chciał pomóc, mógł dostać rulon plakatów od zespołu i powiesić je w swojej okolicy.

Najpierw występ w Lubinie, potem Legnica, Poznań, Wrocław i Katowice. W Białymstoku koncert w studio Polskiego Radia transmitowany na antenie i szeroko opisywany i komentowany na radiowej stronie: zapowiedź, fotorelacja z próby, relacja z koncertu.

Coffee Break w Polskim Radio Białystok

Coffee Break w Polskim Radio Białystok

Później trasa dotarła do Ozimka i ponownie do Wrocławia, gdzie w dniu koncertu na antenie telewizji Telka wyemitowany został wywiad z zespołem. A wczoraj Tour de Coffee zakończył się w Legnicy.

Telewizja to kolejne medium, w którym zespół regularnie bywa, bo videoclip do utworu FOREVER emitowany jest w regionalnych stacjach przed koncertami.

Ale to jeszcze nie wszystko – we Wrocławiu clipy promujące Coffee Break wyświetlane są w różnych częściach miasta na ekranach LEDowych: najpierw pojawiły się zapowiedzi płyty, potem koncertów premierowych a teraz można zobaczyć wideorelacje z występu we Wrocławiu.

Publikacje na temat zespołu i trasy koncertowej pojawiły się w gazetach i na wielu serwisach internetowych: gazeta.pl, wroclaw.pl, dlastudenta.pl, e-legnica, legnica24, Radio Białystok.

Po co to wszystko? Po co ta praca przy organizacji trasy, nawiązywaniu kontaktów z mediami i wymyślaniu innych działań? Przecież muzyczka jest najs. Tak, ale nie wszyscy o tym wiedzą. Jeśli ktoś jej nie słyszał, to do zakupu płyty mogłoby go skłonić jedynie zdjęcie na okładce, a w zasadzie jego centralna część ;) Ale płyt z fajnymi zdjęciami na okładce jest sporo. Jak więc zachęcić kogoś, by jej posłuchał? Ano grać koncerty, wychodzić sobie ścieżki w radiach i telewizjach (to nie musi być od razu MTV – na początek Telka też jest dobra), podejmować niekonwencjonalne działania. A przede wszystkim działać, robić coś, próbować. Bo nie robiąc nic nie zrobisz nic. To truizm i banał, ale przede wszystkim to brutalna prawda, która nie do wszystkich dociera ;)

Coffee Break na dużej scenie

Coffee Break na dużej scenie

I jeszcze jedna, bardzo ważna rzecz, o której sporo osób zapomina – kiedy już zespołowi uda się zorganizować trasę i namówić ludzi, żeby przyszli na koncerty, to podczas występu trzeba być na tyle przekonującym (w swoich umiejętnościach i w tym, co się chce przekazać), żeby publiczność ci uwierzyła i ruszyła do stoiska z płytami. Inaczej kicha. Najwyraźniej Coffee Break tę cenną sztukę posiedli i trafili do serc fanów.

No, to jest sukces. I co dalej? Już na zakończenie swojego maila Tomek napisał: ALE NAJWAŻNIEJSZE!!!!! UWAGA! Szykujemy totalną niespodziankę! Trwają prace nad DVD koncertowym – Coffee Break Live! Bądźcie czujni! :o)

A środki na wydanie DVD zespół chce zebrać na… MegaTotal.pl :) I to nam się podoba :) Jak powiadają w języku language: sky is the limit.

Ogromne gratulacje od załogi MT i życzenia na gwiazdkę i Nowy Rok, coby nakład się sprzedał i trzeba było się martwić o dodruk nowych płyt :)

Coffee Break w drodze poza horyzont

Coffee Break w drodze poza horyzont

Jak to się robi? Najpierw pokazał Samokhin Band, teraz Coffee Break. Kto następny w kolejce?