Kolejnym ciekawym wydawnictwem Requiem Records jest Genesa, trzeci album trójmiejskiego projektu Klimt. To osiem metafizycznych obłoków unoszących się gdzieś między sferami post rocka, shoegaze oraz ambientu. A u nas konkurs i ta właśnie płyta do wygrania.

Klimt - Genesa

Płyta ukazała się 13. lutego i jest trzecim solowym albumem Antoniego Brodzińskiego, na co dzień gitarzysty sopockiego składu Saluminesia, który swoje własne muzyczne doświadczenia przedstawia od 2007 roku pod szyldem Klimt. Już debiutancka płyta projektu, wydane w 2008 r. Jesienne odcienie melancholii wzbudziła uznanie środowiska muzycznego i była wymieniana w podsumowaniach roku, między innymi w magazynie Przekrój. Potem Klimt wystąpił na szeregu dużych festiwali (w tym na Openerze), a także wziął udział w kolektywie międzynarodowym Pure Phase Ensemble u boku takich artystów jak Ray Dickaty (ex-Spiritualized) oraz Jamie Harding (Marion).

Klimt

Oniryczne krajobrazy Genesy, będące miksturą post rocka i ambientu zostały zainspirowane symboliką marzeń sennych i ich wpływem na pierwotny charakter naszej jaźni. Materiał został zmasterowany w Hamburskim studiu Master & Servant po okiem Toma Meyera (w jego portfolio m.in. Brian Eno, Nick Cave, David Gray).

Oficjalny profil FB Klimt
Wydawca płyty: Requiem Records
Promocja i kontakt z mediami: Grzegorz Szklarek (www.cantaramusic.pl), cantara@cantaramusic.pl

KONKURS! WYGRAJ ALBUM!

Aby wygrać jeden z dwóch albumów projektu Klimt podaj tytuły dwóch wydawnictw ambientowego kolektywu terennowy.live wydanych dzięki społeczności MegaTotal.pl. Podpowiedzi znajdziesz w MegaZinie tutaj oraz tu.
Odpowiedź wyślij pod adres konkurs@megatotal.pl dodatkowo uzasadniając jednym zdaniem potrzebę posiadania takiej płyty, jak właśnie Genesa.
Konkurs trwa do 15 marca.