Już w niedzielę 21.06, w warszawskim Muzeum Historii Żydów Polskich Polin odbędzie się wyjątkowy koncert promujący wydane dwa miesiące temu wydawnictwo “Miniatury” Eugeniusza Rudnika. Wystąpi 10. znakomitych artystów! Mamy podwójne zaproszenie do zdobycia w konkursie!

Koncert premierowy Miniatur Eugeniusza Rudnika. foto: Requiem Records

“Miniatury” to 4-płytowy boks, który zawiera utwory Eugeniusza Rudnika, eksperymentatora i pioniera muzyki elektronicznej, stworzone w latach 1975–1995. Zawiera także ich nowe interpretacje w wykonaniu współczesnych artystów. Podczas koncertu zagrają: Michał Jacaszek, Agim Dżeljilji, Rigor Mortiss, Bolek Błaszczyk (Grupa MoCarta), Dusseldorf, Das Moon, CH District, Vökuró, AdreNaline i Bodek Pezda. Mistrzem ceremonii będzie sam Eugeniusz Rudnik. Bilety w cenie 30 zł można kupować TUTAJ. Samo wydawnictwo można kupić m.in. w naszym Sklepie MegaTunes.

Obok trzech płyt zawierających “tematycznie” pogrupowane kompozycje (trwające od ok. 30 sekund do kilku minut), wydawnictwo zawiera czwarty dysk z reinterpretacjami oryginalnych nagrań oraz nowymi utworami wykorzystującymi rudnikowe sample. Wszystkie zostały przygotowane przez muzyków młodego i średniego pokolenia, tworzących szeroko rozumianą muzykę elektroniczną (od industrialu przez techno i ambient, aż po trip-hop i awangardę). Z muzyką Rudnika postanowili oprócz wyżej wymienionych zmierzyć się m. in. Marcin Cichy (Skalpel, Meeting By Chance), Jacek Sienkiewicz (Recognition), Księżyc, Krojc (Jakub Pokorski, ex-Lao Che) i wielu innych. Łącznie 40 projektów.

Specjalne na potrzeby „Miniatur” premierowe prace graficzne przygotowali utytułowani graficy: Maria Apoleika, Przemysław Truściński, Piotr Janowczyk i Tomasz Niewidomski. Ich rysunki, zdobiące sześcienne opakowanie wydawnictwa, zostały zreprodukowane w formie plakatów i umieszczone wewnątrz pudełka. Na osobnym plakacie znalazła się fotografia Eugeniusza Rudnika w swoim mieszkaniu, artykuł na temat powstawania „kostki Rudnika” autorstwa Marka Horodniczego (redaktora zbioru i autora selekcji utworów) i krótki rys biograficzny kompozytora. Wszystko to w dwóch wersjach językowych (polskiej i angielskiej).

Miniatury Eugeniusza Rudnika. Foto: Requiem Records

Opakowanie w formie sześcianu (kunsztownie zaprojektowane przez szefa Requiem Records – Łukasza Pawlaka) składa się z dwóch pudełek – wewnętrznego, wykonanego z czarnej tektury falistej, będącego jednocześnie stelażem oraz zewnętrznego – ze powlekanej tektury, na której znajdują się okładki oraz tytuł wydawnictwa, wszystko to zabezpieczone folia aksamitną (potocznie Soft Touch). Dodatkowego efektu wizualnego nadaje zastosowanie na folii aksamitnej lakieru UV wybiórczego. Do wyjmowania wszystkich elementów „kostki rudnika” służy fragment oryginalnej taśmy magnetofonowej, której używa w swojej pracy Eugeniusz Rudnik – dociekliwi na pewno sprawdzą co ona zawiera…
Źródło informacji: Cantaramusic.pl

SZCZEGÓŁY WYDARZENIA:

Uroczysta Premiera Miniatur Eugeniusza Rudnika
Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN
ul. Anielewicza 6, 00-157 Warszawa
21.06.2015, niedziela, godz 17.00
Bilety: 30 zł

Wydarzenie na Facebooku

SZYBKI KONKURS!

W nim do wygrania podwójne zaproszenie na niedzielne wydarzenie – dla pierwszej osoby która pod adresem konkurs@megatotal.pl poda tytuły dwóch płyt Requiem Records do wydania których przyczynili się MegaTotalni. Nie później niż do jutra, 19 czerwca! Oto zaś podpowiedzi:
LINK1
LINK2