Wspólnie z agencją PW Events zapraszamy na dwa koncerty znanej grupy death metalowej The Black Dahlia Murder. Zespół wystąpi 13 lipca we Wrocławiu (dzień wcześniej w Warszawie). Mamy podwójne zaproszenia na wrocławski koncert!

The Black Dahlia Murder. Wrocław 13.07. Wygraj zaproszenia!

The Black Dahlia Murder to pochodzący z Waterford zespół grający melodic death metal. Jako swoje główne inspiracje członkowie grupy wymieniają At the Gates i Carcass. Nazwa grupy pochodzi od głośnego w latach 40. XX w. zabójstwa Elizabeth Short (znanej jako Czarna Dalia). Zespół składa się z wokalisty Trevora Strnada, gitarzystów Briana Eschbacha i Ryana Knighta oraz perkusisty Alana Cassidy i basisty Maxa Lavelle. Spośród sześciu albumów studyjnych wydanych do tej pory, ostatnie pięć z nich znajduje się na liście US Billboard 200, a po ich ostatnim albumie „Everblack” (wydanym przez wytwórnię Metal Blade) debiutującym na 32 pozycji w rankingu, okrzyknięto ich jako jeden z najbardziej popularnych zespołów grających ekstremalny metal w USA. The Black Dahlia Murder została przypisana do grupy zespołów wykonujących gatunek znany jako melodic death metal. Muzycy zespołu wykorzystują melodyjne dźwięki death metalu, ale również czerpią sporo z brutal death metalu, jak na przykład duża prędkość gry, blasty i growle, które są nieodzowne w ich muzyce.

Amerykanie będą na koncertach w Polsce promować swoje najnowsze wydawnictwo. Płyta „Abysmal” ukaże się 18 września nakładem Metal Blade Records. Trevor Strnad (wokal) komentuje ją tak:  Nowy album, „Abysmal” jest wierny formule Black Dahli Murder. Ta płyta ma dłuższe, bardziej dynamiczne i dopracowane utwory. Zespół udał się w ciemniejsze, szybsze i bardziej melancholijne miejsce niż kiedykolwiek w swojej działalności. Jest to album naładowany emocjonalnie na taką skalę, której nie osiągnęliśmy na poprzednich płytach. Jeśli nie możesz wyczuć wiadomości rozpaczy w piosence jaką jest “Receipt” lub utwór tytułowy “Abysmal”, jesteś osobą nieczułą. Maniacy przyspieszeń mogą również podziękować za wkład w album naszemu przyjacielowi-perkusiście Alanowi Cassidy, bo nowy materiał zbliża nas niepostrzeżenie do maniakalnej prędkości, której nigdy nie było w katalogu muzycznym TBDM.

W roli supportów wystąpią dwie polskie formacje Drown My Day (Kraków) oraz Soundfear (Kalisz)

SZCZEGÓŁY KONCERTU:

The Black Dahlia Murder, Drown My Day, Soundfear
13.07. 2015, Wrocław (Liverpool), godz. 19.00
Bilety: 45zł PW Events
55zł (przedsprzedaż) / 65zł (w dniu koncertu)
Ticketpro, Ebilet, Eventim, Biletomat, pwevents.pl, Rocky Shop (kolekcjonerskie).

KONKURS!

Wygraj jedno z dwóch podwójnych zaproszeń! Odpowiedz na pytanie: Skąd wzięła się nazwa zespołu The Black Dahlia Murder? Dodatkowo podaj przynajmniej jedną metalową płytę z zestawienia najlepszych płyt ubiegłego roku wg Załogi MegaTotal :) Odpowiedź wyślij na konkurs@megatotal.pl do piątku, 3 lipca!