Krafcy to MegaTotalni rekordziści. Na ich pierwszy album złożyło się 616 fanów. Tym razem dzięki MegaTotalnym wydają maxi-singla Psycho. Płyta zawiera 2 natywne utwory i 2 remixy. To znów energetyczny i dobrze wyprodukowany materiał. W naszym konkursie możesz wygrać ten krążek!

Krafcy - Psycho

W porównaniu ze składem Krafców z debiutanckiego albumu nastąpiła istotna zmiana. Nowym wokalistą jest Łukasz Szczepanik, znany m.in. z udziału w telewizyjnym konkursie The Voice Of Poland. Ma to rzecz jasna istotny wpływ na oblicze zespołu, choćby w tekstach, których Łukasz jest autorem. Wydaje się też, że dynamiczny lecz aksamitny głos obecnego wokalisty bardziej trafia w zapotrzebowania słuchaczy bardziej mainstreamowych rozgłośni. Może to jedynie zaowocować w radiowych hitach, czego zespołowi szczerze życzymy. Tak brzmi tytułowy utwór:

Muzycznie, to co decydowało o sile Krafców wcześniej, także i teraz jest odczuwalne. Dynamika kompozycji, funkowy puls i naprawdę świetna, energetyczna produkcja jest w stanie wywindować ten niedoceniany zespół na top list przebojów w Polsce. Sczególnie Psycho – utwór, który w dodatku w prosty i ujmujący sposób opowiada o straconej miłości. Drugi z natywnych utworów to o wiele mniej emocjonalna, a bardziej beletrystyczna i przy okazji celna obserwacja dotycząca realiów polskiego showbiznesu. To także potencjalny przebój.

Krafcy

Remiksy to druga część tej ciekawej EP-ki. Swoją stylistyką sa jakby dostosowane do warstwy tekstowej utworów. Pierwszy z nich udanie wydobywa z oryginału liryczny potencjał, kierując go w jeszcze bardziej kontemplacyjnym i chilloutowym kierunku. Remix Castingu autorstwa Petera Cranka to natomiast udany dance w stylu najlepszych produkcji spod znaku choćby Giorgio Morodera. Maxi-singiel Psycho jest zapowiedzią drugiego albumu zespołu i co istotne, jest wydawnictwem promocyjnym nie przeznaczonym na sprzedaż!

KONKURS!

Mamy 5 kopii Psycho do przekazania w konkursie! Aby otrzymać jedną z nich napisz jak najciekawiej, ale jednocześnie najkrócej, co Twoim zdaniem stanowi o różnicy w brzmieniu nowych Krafców w porównaniu do albumu eF. Odpowiedź wyślij pod adres konkurs@megatotal.pl do końca marca!

Skład zespołu:

Łukasz Szczepanik – wokal
Robert Laska – gitara
Grzegorz Gruca – bas
Sławomir Puka – perkusja
Konrad Ignacyk – instrumenty klawiszowe

Realizacja dźwięku:

Instrumenty – Impress Music, Krzysztof Mucha
Wokale – Kwart Studio, Piotr Lekki

Mix i mastering: Holosonix Music Production Group, Waldemar Dańczak

Utwory na płycie:
01. Psycho
02. Casting
03. Psycho (Cube Behavior remix)
04. Casting (Pete Crank extended remix)

Płytę sfinansowali Fani z serwisu MegaTotal.pl:
muchaphu
mabas
gillan
TrusKasia
laskar
gaduła
huda18
stiven
wspione
greg0r
i 117 innych fanów.