Formacja K-essence założona dwa lata temu przez lidera grupy NeLL, Bartka Czarno-Księżyka zaprezentowała na żywo utwory z nadchodzącej nowej płyty. Brzmią doskonale. W naszym konkursie do wygrania debiutancki album zespołu: Prince Of Pawns.

K-essence w Katofonii

Zespół wystąpił 31 stycznia w atmosferycznej, katowickiej Katofonii. Oprócz materiału z wydanego wcześniej dzięki wsparciu MegaTotalnych świetnego albumu Prince Of Pawns K-essence zaprezentowali nowe utwory będące zapowiedzią kolejnej płyty. Ta muzyka brzmi niezwykle intrygująco i zapowiada nowe, bardziej rockowe brzmienie K-essence, oparte niezmiennie o wybitnej klasy songwriting Księżyka.

Nowa muzyka K-essence jest nieco mniej kameralna niż większość kompozycji z Prince Of Pawns. To po prostu doskonały rock balansujący gdzieś między stylistyką indie zanurzoną w melancholijnej psychodelii, a mrocznym gotykiem i okraszonym odrobiną glamowej melodyki ambitnym popem. I choć znamy te utwory tylko z koncertów to już wiadomo, że powinny jak najczęściej gościć w szanujących się rozgłośniach radiowych. Na drugi album czekamy zatem z niecierpliwością.

Obecny skład grupy to:
Bartek Czarno-Księżyk – voc, git,
Krzysiek Kot – drums
Johnny Lid – keys, voc, git
Iwo Nowak – bass

Już w najbliższy czwartek, 26. lutego zespół zagra we Wrocławiu w Art Cafe Kalambur. Polecamy!
Wydarzenie na Facebooku.

Pierwszy album K-essence Prince Of Pawns, wydany przez wydawnictwo Requiem Records jest dostępny w naszym sklepie MegaTunes.pl. Polecamy!

KONKURS. WYGRAJ PRINCE OF PAWNS!

Aby otrzymać jedną z dwóch kopii albumu Prince Of Pawns trzeba wykonać dwa proste zadania:

1. Wymień wszystkie wydawnictwa związane z MegaTotal.pl w których słyszymy kompozycje Bartka Czarno-Księżyka. Odpowiedzi znajdziesz w MegaZinie: Link 1, Link 2, Link 3, Link 4

2. Obejrzyj fantastyczny i kipiący czarnym humorem klip do utworu Suicide a następnie wymień jak najwięcej pokazanych w nim sposobów na efektowne zakończenie swego żywota. I rzecz jasna nigdy nie rób tego w domu ani nawet poza nim! ;)

Odpowiedź wyślij na adres konkurs@megatotal.pl do 15 marca.