Łódzki klub Stereo Krogs zaprasza na serię świetnych koncertów, które odbędą się w listopadzie. Wśród dziewięciu kapel, które pojawią się w tym miesiącu na scenie SK, trzy są z MegaTotala – The Washing Machine, Cinemon i Rambo Jet. Polecamy i zapraszamy :)

czwartek / 10.11 / 21:00 / Vintage + Storn / wjazd FREE!
piątek / 11.11 / 21:00 / Nocna Zmiana Bluesa / wjazd 10 zł
piątek / 18.11 / 21:00 / The Washing Machine / wjazd FREE!
sobota / 19.11 / 21:00 / Psychocukier / wjazd FREE!
czwartek / 24.11 / 21:00 / Whispering / wjazd FREE!
piątek / 25.11 / 21:00 / Cinemon + Holden / wjazd FREE!
sobota / 26.11 / 21:00 / Rambo Jet / wjazd FREE!

10.11.2011 Vintage + Storn

Jak sama nazwa wskazuje, zespół Vintage hołduje klasycznemu, rockowemu brzmieniu, a swój styl określa mianem hard & happy rock’n'roll. Wirtuozerskie umiejętności muzyków i charyzma Krzysztofa Wałeckiego – wokalisty, który śpiewał m.in. w Oddziale Zamkniętym, sprawiają, że koncerty Vintage to prawdziwy wulkan pozytywnych emocji i energetyczna dawka rockandrollowego luzu.

Choć historia tej metalowej kapeli sięga 2004 roku, jej skład i nazwa wykrystalizowały się dopiero dwa lata temu. Zespół ma na koncie demo Psychol, oraz III miejsce na ogólnopolskim ROCK MAY FESTIVAL 2011 w Skierniewicach.

11.11.2011 Nocna Zmiana Bluesa

Dwadzieścia wydanych płyt, nagrania z takimi gwiazdami bluesa, jak Charlie Musselwhite czy Louisiana Red oraz czołówką polskich muzyków jazzowych i rockowych, supporty przed występami B.B.Kinga i Blues Brothers. Bohaterowie haseł w encyklopediach, prac naukowych i książek. Mało? Grająca fuzję bluesa, folku, jazzu i piosenki autorskiej Nocna Zmiana Bluesa to niekwestionowana gwiazda, której koncertu nie można przegapić.

18.11.2011 The Washing Machine

Przyczajony tygrys polskiej muzyki rockowej. Od 2007 roku koncertują regularnie i nieprzerwanie podczas imprez małych i wielkich, jak Jarocin Festiwal, Pepsi Music Vena Festival, Red Bull Tourbus, Maj Music Festival, Przystanek Woodstock. Supportowali The Subways, Glasvegas i Ulterior. Jako jedyna kapela z Polski zagrali podczas specjalnego koncertu dla branży muzycznej w londyńskiej O2 Academy oraz w legendarnym klubie Cavern w Liverpoolu. Mają na koncie autorską muzykę do filmów Gabinet Doktora Caligari i Noc żywych trupów. Koncert w Stereo Krogs będzie jednocześnie premierą debiutanckiego krążka The Washing Machine Into the Sun, którego patronem jest MegaTotal.

19.11.2011 Psychocukier

Psychocukier to łódzki zespół rockowy działający w obecnym składzie od 2001 roku. Zdobył sporą popularność głównie za sprawą transowych, psychodelicznych koncertów. Debiutował w 2002 roku na składance wytwórni Reqiuem City Songs 6 z utworem Moja Ręka Jest jednookim Robakiem. Ma na koncie trzy płyty: Małpy morskie, No More Work i Królestwo.

4.11.2011 Whispering

Whispering istnieje od kilkunastu lat i pochodzi z Ozorkowa. Kapela gra progresywny metal, który w jej wykonaniu najlepiej sprawdza się na koncertach.

25.11.2011 Cinemon i Holden

Zespół Cinemon powstał w 2005r. w Krakowie jako trio gitara-bas-perkusja, grające rozbudowane formy muzyczne zahaczające o absurd i awangardę, inspirowane Led Zeppelin, Pink Floyd, King Crimson i nie wiadomo czym jeszcze. Po kilku zmianach składu, wydaniu płyty długogrającej, przygodach z rockiem progresywnym i jazzrockiem, stworzeniu autorskiej muzyki do filmów Pancernik Potiomkin i Lalki Takeshi Kitano oraz zagraniu kilkudziesięciu koncertów, zespół postanowił powrócić do korzeni, przeobrazić się w rockandrollowe trio i grać prościej, swobodniej i bardziej energetycznie.

Holden to działająca od roku Krakowska kapela tworząca wybuchową mieszankę indie, grunge i rockandrolla. Tworzą ją muzycy od dawna działający w różnych składach, którzy postanowili wykorzystać drzemiący w nich potencjał i stworzyć coś nowego. Obecnie pracują obecnie nad zarejestrowaniem swojej pierwszej demówki.

26.11.2011 Rambo Jet

Genialna kapela prawdziwego rock and rolla. Gra piosenki do wierszy Tuwima i swoje. Bardzo pięknie grają zresztą. Interesuje ich kasa i dziewczęta oraz żeby jak najmniej się narobić. Najbardziej lubią siebie. Inspirują ich Clash, Cash, Beatles, Sex Pistols, Bowie, Marley, rock steady, Zulus Chacka i Pan Zdziś.