To bardzo dobry dzień dla idei Fair Music! Artysta będący jedną z najjaśniej świecących polskich gwiazd muzycznych lat 90′ i człowiek który swymi występami raczył królewskie rody całej Europy ponownie wydaje płytę. Co istotne, powstała ona w dużej mierze dzięki wsparciu fanów z serwisu muzycznego i portalu finansowania społecznościowego – MegaTotal.pl!

Chociaż “Little Things” zawiera tylko dwa nagrania (w dodatku dwie różne wersje tego samego utworu) jest płytą, która na długo pozostaje w pamięci.

Przede wszystkim ze względu na niepowtarzalny klimat nawiązujący do eleganckiej atmosfery wibrującego swingiem klubu z pierwszej połowy ubiegłego stulecia. Brzmienie i produkcja w żadnym wypadku nie są jednak anachroniczne. To po prostu świetnie zrealizowana stylizacja i nawiązanie do lat, w których muzyczna elegancja, szyk oraz niebanalny temat piosenki jeszcze bardzo się liczyły.

A sam temat piosenki trafia świetnie w serce każdego słuchacza. Nie ma chyba bowiem serc pozbawionych wspomnień i związanych z nimi tytułowych “małych rzeczy”…

“Mała rzecz” to także utwór doskonale wpisujący się w atmosferę nadchodzących Świąt. Mimo zawartej nuty melancholii emanuje bowiem ciepłem, atmosferą dobroci i przyjaźni.

Najlepszym tego dowodem jest długa lista podziękowań dla przyjaciół artysty, którzy przyczynili się do powstania tej płyty. Nie można pominąć także faktu, że wydawnictwo wiele zawdzięcza wsparciu finansowemu ze strony rodzinnego miasta Marka Sośnickiego – Kalisza.

UWAGA! KONKURS!

Dla pierwszych dziesięciu osób, które prawidłowo odpowiedzą na konkursowe pytanie, mamy płyty Little Things z autografem Artysty. Jak brzmi pytanie? A tak:

W jakim filmie wykorzystano piosenkę Marka Sośnickiego Tamerlane I’m a Liar?

Odpowiedzi prosimy przysyłać na info@megatotal.pl

Kup tę płytę w sklepie MegaTunes

Zobacz stronę artysty

Płytę sfinansowali Fani z serwisu MegaTotal.pl

1. rapunzel
2. aliceinthewonderland
3. lodzermensch
4. bono
5. wujo
6. phenek
7. malena
8. mickeymouse
9. doris712
10. danielkaszuba

oraz 104 innych.

Płytę nagrał zespół w składzie:

Marek Sośnicki Tamerlane – vocal
Jacek Cichocki – wurlitzer piano, gitara
Paweł Puszczało – kontrabas
Rafał Klimczuk – perkusja
Piotr Zygo – relizacja dźwięku
gościnnie Jacek Serczyk – gitara akustyczna

Utwory na płycie:

01. Little Things
02. Mała rzecz

Nagrania zrealizowano w Izabelin Studio we współpracy z Polską Fundacją Muzyczną.
Produkcja muzyczna: MS TAMERLANE AGENCY
Projekt graficzny: Mariusz Drożdż

Utwory zostały nagrane przy udziale środków finansowych budżetu Kalisza – miasta na prawach powiatu.

Utwory zostały nagrane przy udziale środków finansowych budżetu Kalisza – miasta na prawach powiatu.