26 maja 2011 roku nakładem MegaTotal.pl ukaże się czwarta płyta artysty znanego jako Dorian Mono, zatytułowana Miles’ Club. Zarówno jej tytuł jak i data premiery nie są przypadkowe. Tego dnia bowiem upływa rocznica urodzin jednego z najwybitniejszych muzyków XX stulecia, Milesa Davisa. Artysty, którego twórczość w dużym stopniu wpłynęła na kształt najnowszej płyty Doriana Mono.

Jest to krążek pełen subtelnych odniesień do niezapomnianych tematów mistrza jazzowej trąbki, a z pewnością nawiązujący wyjątkowo silnie do tego okresu w jego twórczości, gdy zafascynowały go możliwości współczesnej elektroniki, zwłaszcza sample czy loopy.

Także i Dorian Mono wyjątkowo sprawnie i twórczo korzysta ze zdobyczy tego typu instrumentarium. Miles’ Club tego dowodzi. Po raz kolejny przekonujemy się, jak nieskończoną paletę nastrojów i inspirujących muzycznych krajobrazów może zaproponować solista wyposażony w odpowiednie narzędzia oraz wiedzę dotyczącą ich wykorzystania.

26 maja jest niezwykłą datą z jeszcze jednego powodu. Tego dnia światło dzienne ujrzy MASKPACK – pierwsze w historii rynku muzycznego czteropłytowe wydawnictwo ufundowane w całości przez użytkowników portalu społecznościowego. Zawiera aż cztery godziny interesującej i pełnej rozmaitych wycieczek stylistycznych muzyki Doriana Mono (aka Ultrasound). Od porywającego zmiennością dynamiki Moth, przez bardziej wyważone, nawiązujące bardziej do electro-popowej estetyki Playa, ascetycznego, niemal ambientowego Hermita, aż po jazzującą atmosferę Miles’ Club.

Z okazji tego niecodziennego wydarzenia, już na tydzień przed premierą, a więc 19 maja zapraszamy do udziału w konkursie, w którym do wygrania będą BARDZO ATRAKCYJNE NAGRODY oraz premierowe egzemplarze wydawnictwa MASKPACK.

Szczegóły już w czwartek!

Dziś uprzedzamy tylko, iż w konkursie będzie mógł wziąć udział każdy posiadacz aktywnego konta na MegaTotal.pl

Jeśli ktoś go jeszcze nie posiada to nic prostszego jak wejść na tę stronę i się zarejestrować :)

Konkurs potrwa dwa tygodnie, aż do 2 czerwca 2011 roku.