W ubiegły piątek, 6 maja kolektyw terenNowy wystąpił w Laboratorium Centrum Sztuki Współczesnej w Zamku Ujazdowskim. Było pięknie. Na scenie i wokół niej 19 członków kolektywu, a na widowni ponad 100 osób. Marzenia się spełniają… A to dopiero początek… :)

terenNowy.live - CSW Zamek Ujazdowski 6.05.2011. Foto Hania Dowejko

terenNowy.live - CSW Zamek Ujazdowski 6.05.2011. Foto Hania Dowejko

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Muzyka, którą lepiej się gra niż słucha, tworzona przez kolektyw terenNowy, może być rozpoznana jako zbiorowa kreacja i grupowa praca. Niezależnie od gustów i upodobań określana bywa mianem ezoterycznej. Nie umiejętności, lecz predyspozycje stanowią tu naturalną płaszczyznę spotkania, gdzie wzajemne relacje przekraczają ramy i uwarunkowania potoczności. Dodatkowy walor stanowi ruch i światło, ubogacające wibracje. Taki performans to coś więcej, niż tylko koncert. Choć wmontowany w tradycję para–teatru i kultury czynnej, jest zarazem wizją, skierowaną w przyszłość.

[Sławomir Gołaszewski] aka @udioMara