MegaTotal.pl nawiązał współpracę z Centrum Sztuki Współczesnej w Zamku Ujazdowskim i objął patronatem odbywające się tam koncerty. Więcej szczegółów na ten temat wkrótce. Tymczasem zapraszamy na trzy występy, jakie w ramach programu Strefa wkrótce będą mieć miejsce w Sali Laboratorium.
2011.05.20 (pt) / 20:00 / Street City Nomads + Posing Dirt / 10 PLN
2011.05.21 (sb) / 20:00 / Ramunas Jaras & Jacek Staniszewski / 10 PLN
2011.06.03 (pt) / 20:00 / 2g / 10 PLN – (UWAGA! nowy termin koncertu)
Kurator: Andrzej Załęski | STREFA
Patroni medialni koncertów: megatotal.pl, independent.pl
Warszawski duet łączący punk rock z elementami industrialnego acid elektro. Teksty opowiadają o niczym i są tylko zlepkiem czarnego humoru i groteski.
—————————————————————
Idea towarzysząca Posing Dirt sięga na długo, zanim wszyscy członkowie tej załogi zaczęli występować pod wspólną nazwą. Muzykę tworzoną przez zespół, można określić jako “garage punk”. Niektórzy twierdzą, że muzycznie Posing Dirt najbliżej do dawnej legendy punk rocka – Post Regimentu. Inni, że to po prostu łomot. W każdym bądź razie zespół gra ostro, szybko i bardzo melodyjnie.
—————————————————————
Litewski artysta znany z niezwykłych muzycznych przedsięwzięć (m.in. Karpaty Magiczne) i różnorodnych stylistycznie produkcji. Jest performerem, muzykiem, kompozytorem i pisarzem, a także założycielem jednoosobowego teatru ENDICHE VIS.SAT. W Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie zaprezentuje się, jako kompozytor i multiinstrumentalista eksperymentujący z głosem, grający na instrumentach dętych, rosyjskich syntezatorach i urządzeniach elektronicznych.
—————————————————————
Jacek Staniszewski
Jeden z twórców Neurobota, znany, jako Facial Index, dziennikarz i performer. Wyposażony w PC pracuje nad przetwarzaniem dźwięku bez względu na to, z jakiego źródła pochodzi. Współpracował z wieloma artystami min. ze Zbigniewem Karkowskim, Wolframem, Robertem Piotrowiczem, Jeane-Christophem Campsem, Ignazem Schickiem.
—————————————————————
Wieloręki, wieloludzki instrument zespojony w celu muzykowania opartego na głębokim wzajemnym słuchaniu się i przenikaniu brzmień tworzących wielowymiarową, wielowątkową jedność. Muzyka ‘2g’ oparta jest na ciężkich, rozrzedzonych i spowolnionych rytmach z bardzo niskim, charakterystycznym basem, osadzonych na ciemnych, płynnie przekształcających się przestrzeniach i fakturach dźwiękowych tworzonych przez inne instrumenty elektryczne i akustyczne.
Grupa ‘2g’ nie przygotowuje zamkniętych utworów, płyt, programów koncertowych, poszukuje raczej specyficznych stanów i dąży do ich utrzymania w obrębie każdego utworu. Czasami stworzona zostaje muzyka niedopowiedziana, którą słuchacz może dowolnie uzupełnić używając jej jako tła do swobodnych wycieczek myślowych. ’2g’ pisze też muzykę do filmów i animacji. Bywa, że zespół się rozdokazuje grawitując ku kilkunastokrotnie spowolnionemu grind-corowi, albo intensywnym industrialnym lub hardkorowo-trip-hopowym transom.
—————————————————————
Program Strefa w Centrum Sztuki Współczesnej, Zamek Ujazdowski od szesnastu lat prezentuje nowe i znikające zjawiska w kulturze, takie jak: koncerty muzyki eksperymentalnej, akcje multimedialne, instalacje, spotkania z ostatnimi wiejskimi muzykantami, wieczory autorskie, warsztaty muzyczne, pokazy rodzinnych filmów 8mm, etc.
Program Strefa zorganizował wiele unikalnych festiwali interdyscyplinarnych: Brulion – Bulion czyli pierwsze ujawnienie artystów związanych z pismem Brulion, The Other London Music – prezentacja artystów z Londynu, „Last Few days of Laboratory Space” – trzydniowe działania artystów w przestrzeni Laboratorium, Club Cube – festiwal sztuki klubowej i inne.
Po raz pierwszy w Polsce, dzięki działalności „Strefy CSW” mogliśmy poznać artystów tej sławy co: Etgar Keret, Gogol Bordello, Jurij Andruchowicz, Lydia Lunch, Eugene Chadbourne.
Patroni medialni CSW: Gazeta Wyborcza, Aktivist, Exklusiv, Stolica, Elle Decoration