W najbliższy poniedziałek (20 czerwca 2011) w warszawskim Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski odbędzie się niezwykły koncert. W ramach orkiestry Owoce Przyszłości 14 muzyków zagra w przestrzeni Zamku Ujazdowskiego oraz budynku Laboratorium. MegaTotal.pl jest patronem tego wydarzenia.

Wystąpią: Paweł Romańczuk, Jędrzej Kuziela, Tomasz Orszulak, Marcin Ożóg, Paweł Czepułkowski, Wojcek Czern, Robert Niziński, Jan Pieniążek, Remigiusz Hanaj, Agata Harz, Asi Mina, Piotr Kurek, Dawid Kosiarkiewicz i Andrzej Załęski.

Koncert odbędzie się podczas otwarcia Laboratorium Przyszłości – aktywnej platformy do rozmów, formowania opinii i koncepcji, przeznaczonej dla artystów, naukowców, filozofów, socjologów, ekonomistów i polityków zainteresowanych tematyką przyszłości rozpatrywanej z perspektywy społeczeństwa.

Estetyzacja, stylizacja, moda, wartkie nurty trendów i mielizny wspaniałości. Żyjemy w rzeczywistości nadmiaru, pod presją sukcesu i wszechobecnego zysku. Czy to pozwala nam bezkompromisowo, z naiwną prostotą wyrażać prawdę w muzyce, zapominając o poprawności, ocenach i ambicjach? Gdzie szukać przyszłości w muzyce – w coraz ciekawszym i umiejętnym maskowaniu siebie, czy w swobodnym wyrazie autora, ze zgodą na druzgoczące opinie środowisk? Jakie będą muzyczne „owoce przyszłości”?

Laboratorium Przyszłości ma być projektem złożonym z wielu elementów, dziejącym się w czasie, dynamicznie zmieniającym się w ciągu swego trwania. Złożą się nań wystawy, prezentacje, performances, pokazy filmowe, konferencje, warsztaty, wykłady i dyskusje.

REGRESS PROGRESS to tytuł inicjującego projektu, który będzie się starał znaleźć odpowiedzi na pytania czy w nadchodzących latach można ponownie oczekiwać progresu, poszerzenia kapitalistycznego systemu produkcji, czy też należy raczej zrezygnować, żyć w regresie, który, o ile go rozważyć i skalkulować, może okazać się regresem szczęśliwym. Projekt potrwa aż do 15 stycznia 2012.

Laboratorium Przyszłości
REGRESS PROGRESS [koncerty, instalacje, grające obiekty]
poniedziałek 20 czerwca 2011, godzina 18:00
Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski.