MegaTotal.pl jest bardzo fajnym serwisem społecznościowym :) Społeczności jednak mają to do siebie, że aby móc się rozwijać, muszą otwierać się i docierać do innych grup. Od jakiegoś czasu MegaTotal.pl wychodzi z siebie i żyje mniej lub bardziej aktywnie w innych przestrzeniach. Czas te działania podsumować i zintensyfikować.

megatotal_web_page1

Kierunki działań są dwa:

- MT ma swoje profile na kilku serwisach społecznościowych i tam, w miarę możliwości publikuje treści dotyczące działalności serwisu, w tym wydawanych płyt. Ale nie tylko.

- MT udostępnia narzędzia do publikacji swoich treści na innych serwisach.

Najpierw kierunek drugi.

Aby ułatwić Artystom i Fanom promocję swoich / swoich ulubionych albumów, każdy z nich został zaopatrzony w zestaw przycisków – jak to widać na powyższym obrazku, przykładowo pokazującym album Tom Punks Pandaredskiego. Przez kliknięcie odpowiedniej ikony, można opublikować i polecić go użytkownikom odpowiednio od lewej: MySpace, Facebooka, Naszej Klasy, Google Buzza, Blipa, Flakera, Grona, Twittera, Wykopu lub też po prostu wysłać go mailem.

Znaczy się oprócz krzykpaska i forum, użytkownicy MT mają do dyspozycji jeszcze 10 innych sposobów, by powiadomić świat o albumach, w które warto inwestować :)

I tak na przykład Kulckenowi brakuje jeszcze tylko 123 999 gr do zebrania megatotala. Każdy z ponad setki inwestorów może opublikować więc informację o tym fakcie na tych serwisach, na których ma konto i powiadomić swoich znajomych. W ten sposób kilkaset osób (a pewnie i więcej) może dowiedzieć się, że warto dorzucić trochę grosza i przyczynić się do wydania kolejnej megatotalowej płyty.

Rzecz dotyczy zarówno albumów, na które zbierane są środki, jak i artykułów dostępnych w bazarze. Można więc tą drogą wspomóc sprzedaż megatotalowych płyt.

I teraz kierunek pierwszy.

MegaTotal.pl ma swoje konta na kilku przydatnych serwisach, których używanie ułatwia życie: od nawiązywania kontaktów i wysyłania informacji w świat, przez układanie terminarza, po sprzedaż płyt. Wklejając megatotalowe treści na swoje strony, możecie pomóc w promocji i sprzedaży swoich/ulubionych artystów i albumów.

- Facebook: wiadomo – zbieramy kontakty, publikujemy co dzieje się aktualnie na serwisie i okolicach, promujemy różne wydarzenia

- YouTube: wrzucamy swoje klipy, wyszukujemy te publikowane przez megatotalowych Artystów i dołączamy do swoich playlist. To być zalążek przyszłej Megatotal TV ;) Jeśli chcecie dołączyć – przysyłajcie.

- MySpace: nawiązujemy tam kontakty z bardzo różnymi artystami i nie tylko

- Google: to stronka z podstawowym info i przydatnymi linkami

- Google Maps: gdyby kogoś interesowało, skąd pochodzą kapele, które zebrały megatotal. Niebawem ta mapa będzie miała też inne zastosowanie :)


View MegaTotal.pl in a larger map

- Google Calendar: terminarz koncertowy. Gracie – dajcie znać. Chcesz być na bieżąco z tym gdzie kto gra – zasubskrybuj kanał z koncertowymi newsami.

- Flickr: fotki z koncertów i imprez, okładki płyt i zestawy promujące premiery. Poniżej na przykład zestaw okładek wszystkich wydanych przez MT płyt. Po kliknięciu przykładowo na Asspirinę, dostajemy dużej rozdzielczości obrazek z kompletem ważnych informacji.

- Last.fm – prezentujemy się tam jako label. Niestety ma ten serwis pewne wady – nie wszystko można tam opublikować :( Ale ma też i sporo zalet :)

- Blip: Bardzo Lubimy Informować Przyjaciół ;) Jak widać w kolumnie obok.

- Allegro: tutaj można nabyć wszystkie nasze wydawnictwa.

Do dzieła więc – używajcie i korzystajcie. Fani – promujcie swoich ulubionych Artystów, Artyści – reklamujcie swoją twórczość.

W razie jakichkolwiek problemów służymy pomocą :)