Choć okładka płyty wskazywałaby, że jej autorom świat jawi się niczym jeden wielki śmietnik, muzykę na krążku znajdujemy na wskroś optymistyczną. Debiut Morderców P to megapozytywnie nakręcona mieszanka ska i rockandrolla. W sam raz na wiosnę i plenerowe imprezy.

Płytę otwierają Zabawki – błyskotliwa analiza zmian zachodzących w świadomości i zachowaniu ludzi. Podwórko zastąpione zostało przez konta na społecznościówkach. Już nie huśtawki, sanki i warcaby. Teraz liczy się komórka i profile. Dramatyczna sytuacja? Nie! Takie jest życie. Trzeba iść do przodu i ska ska skakać :)

Również Koniec świata nie jest zapowiedzią apokalipsy. To raczej potrzeba wykrzyczenia głośno buntu wobec tego, co każdego dnia przygniata coraz bardziej. Pozornych drobiazgów, które w sumie prowadzą do prywatnego końca świata. Ale i w tym buncie więcej jest młodzieńczej radości niż faktycznego czarnowidztwa.

Dwuczęściowe Zmiany to ideowy manifest Morderców P. Śpiewają tu wprost, że nie chcą dorosnąć, bo dorosłe życie jest do bani.  Dorośli mają niedobrze pod kopułą, bo zamiast trzymać się za ręce zgarniają tymi rękoma do siebie wszystko co się da. Tak. To bardzo naiwne, ale w swej naiwności piękne, autentyczne i szczere.

Znakomita płyta na wiosnę. Przywraca wiarę w słońce po miesiącach ciemności i rozgrzewa rytmem i radością przekazu.

Kup tę płytę w sklepie MegaTunes
Zobacz stronę zespołu

Płytę sfinansowali Fani z serwisu MegaTotal.pl

muchaphu
mat857
steve
soul
basiab
kondi14
kaacha
swienty
michk87
roshi101
oraz 223 innych.

Płytę nagrał zespół w składzie:

Marcin Pietrzyk – gitara basowa
Kamil Jagodziński – perkusja
Piotr Święcicki – gitara i wokal
Rafał Pankowski – instrumenty klawiszowe
Mateusz Leszczyński – gitara

Utwory na płycie:

1. Zabawki
2. Koniec świata
3. Zmiany
4. Zmiany (outro)