Múm to obok Björk i Sigur Ros jedna z najbardziej znanych muzycznych marek Islandii. Uznawani na świecie za nowoczesnych klasyków alternatywnego popu doskonale łączą syntetyczne rytmy i elektronikę z brzmieniem akustycznych instrumentów wielu regionów świata. Doskonale znani w naszym kraju tym razem zagrają 3. października we wrocławskim klubie Alibi. Patronem wydarzenia jest MegaTotal.pl. i mamy do wygrania 2. bilety na ten koncert!


Zespół założyli w 1997r. Gunnar Örn Tynes i Örvar Smárason. Nieco później do grupy dołączyły bliźniaczki – Gyoa i Kristín Anna Valtýsdóttir i przez kiuka lat występowali jako kwartet. W 2001 r. ukazała się ich debiutancka płyta Yesterday Was Dramatic, Today Is OK, która zyskała uznanie słuchaczy i bardzo entuzjastyczne recenzje. Múm, podobnie jak inni wykonawcy z wyspy gejzerów to konglomerat wyjątkowy. Na stałe z zespołem współpracuje wielu muzyków, wzbogacając brzmienie ich o takie intrumenty jak trąbka, ukulele, skrzypce, banjo, wiolonczela czy chińska harfa. Często do wspólnych nagrań dołączają też przyjaciele i rodziny muzyków.

KONKURS!

Na koncercie oprócz najbardziej znanych kompozycji Islandczyków będzie można posłuchać również utworów z najnowszej, szóstej płyty pod tytułem Smilewound. W całości można posłuchać jej sobie tutaj, a my mamy dla Was Konkurs! Do wygrania dwa bilety na koncert we Wrocławiu, który odbędzie się w czwartek, 3. października w klubie Alibi. Zadanie: opisz maksimum w 5. zdaniach na czym polega unikalne brzmienie Múm. Opis wyślij pod adres konkurs@megatotal.pl najpóźniej do piątku 27. września. Dwa najciekawsze naszym zdaniem zgłoszenia nagrodzimy wspólnie z organizatorami koncertu, Agencją P.W. Events jednoosobowymi zaproszeniami.

Na koncercie warto być tym bardziej, że Múm supportuje artysta będący kolejnym odkryciem islandzkiej sceny muzycznej – Sin Fang.

Szczegóły koncertu:
Wykonawcy: Múm, Sin Fang
Data: 3.10.2013, g. 20:00
Miejsce: Alibi / Wrocław, ul. Grunwaldzka 67
Bilety:
55pln – do 2.10
65pln – dzień koncertu
miejsca sprzedaży: Ticketpro.pl, Ebilet.pl, kolekcjonerskie: Pwevents.pl, Rocky Shop (Wrocław), Alibi

Wydarzenie na Facebooku
Strona organizatora