Podczas czwartego wieczoru z Taperami XXI Wieku na festiwalu Cinergia dziś wystąpi zespół NeLL. Zdobywcy pierwszego megatotala w historii zagrają do filmu Fritza Langa Nibelungi: Śmierć Zygfryda. Bilety na koncert można kupić „za ile się chce” na eventoid.pl!

Grający alternatywnego rocka kwartet NeLL to jedna z najciekawszych polskich grup. Udaje się jej łączyć dwa skrajne bieguny rockowego grania, czyli chwytliwość melodii i brudne brzmienie gitar.

Pod koniec 2008 roku zespół został zaproszony na festiwal muzyczno-filmowy “Chorzów Metropolis” poświęcony twórczości Guenthera Rittaua, legendarnego przedwojennego operatora filmowego (m.in. „Metropolis”, „Błękitny Anioł”). NeLL po raz pierwszy wykonał tam własną ścieżkę dźwiękową do filmu „Die Nibelungen: Siegfried”.

„NIBELUNGI: ŚMIERĆ ZYGFRYDA” to klasyka niemieckiej kinematografii i skarb światowego kina niemego. To monumentalne, ekspresjonistyczne arcydzieło Fritza Langa o kilka lat poprzedziło jego genialne „Metropolis”. Fabuła filmu oparta jest na średniowiecznym eposie germańskim Pieśń o Nibelungach.

Zygfryd, syn króla Siegmunda dowiaduje się o Krymhildzie – pięknej córce Gunthera, króla Worms i postanawia ją zdobyć. Po drodze pokonuje smoka, którego krew czyni go niepokonanym i odnajduje legendarny skarb Nibelungów.

Po dotarciu do celu ofiaruje skarb Krymhildzie i wkrótce odbywają się zaręczyny.

Wkrótce Zygfryd wchodzi w konflikt z obdarzoną niezwykłą siłą księżniczką Brunhildą. Dzięki fortelom pokonuje ją i zabiera jej magiczne klejnoty, które ofiarowuje Kriemhildzie.

Brunhilda planuje zemstę, ale jej zadanie jest bardzo trudne. Dzięki kąpieli w krwi smoka Zygfryd jest niepokonany. Zwyciężyć go można tylko trafieniem w mały punkt na plecach, gdzie podczas kąpieli przykleił się liść.

Czas trwania: 122 minuty