Blisko pięć i pół setki fanów, którzy wsparli produkcję tego albumu nie mogło się mylić. Druga duża płyta Rabastabarbaru to pełen melodyjnej energii, przechadzający się po ulicach pięknego miasta, kołyszący rock! To jednocześnie 77 projekt zrealizowany dzięki wparciu społeczności MegaTotal.pl!

Co istotne, muzyka Rabastabarbaru to już nie do końca reggae-rock. Powrót zespołu do MegaTotal.pl zbiegł się z wypracowaniem zupełnie nowego brzmienia. Nadal w dużej mierze opartego na klimatycznej grze trąbki Marcina Stankowskiego i charakterystycznym głosie Krzysztofa Madeja, ale poza tym jakby mocniejszego, bardziej gitarowego.

Oczywiście ta odrobina muzycznej agresywności (ale nie agresji) nie pozbawia muzyki wrocławian charakterystycznego dla nich, pełnego poetyckiej nostalgii stylu. Co ciekawe, kilka utworów gitarową szlachetnością przywołuje najbardziej energetyczną chyba w rockowym świecie melancholię mistrzów spod znaku czerwonej papryczki i chilli, smakującej jak wiadomo najlepiej pod dużym miejskim mostem ;) Takich zaś we Wrocławiu akurat nie brakuje…

Jest na tej płycie sporo naprawdę zapadających w serce nut. Swoim funk-rockowym drivem porywa pulsujący i przebojowe “Gdzieś w nas”. Zwraca uwagę także “Element gry” – lekko płynąca  ballada, która niezauważalnie przeradza się w całkiem czadowy numer.

[audio: rabastabarbar_-_gdzies_w_nas.mp3]

“Wrocław”, opowiadający o życiu i miłości w pełnym charakteru mieście, to z kolei bardzo klimatyczny song, będący jakby wizytówką stolicy Dolnego Śląska. Jest także “Twój czas” – nastrojowa ballada o wyjątkowej aurze i właściwościach leczniczych. To jakby remedium na codzienność z dużą zawartością nadziei, no i przede wszystkim kolejny potencjalny przebój!

Wibracje wcześniejszego Rabastabarbaru przywołują zaś “Kiedy Ciebie poznałem” (choć to paradoksalnie chyba najbardziej gorzki tekst na płycie) oraz gorący i kołyszący “Na morskim dnie”, gdzie Karaiby pojawiają się na wyciągnięcie ręki :)

Nie tylko w kompozycjach, ale i w tekstach słychać, że zespół jest w doskonałej formie, a granie sprawia mu wielką radość. “Nie damy plamy, zaczynamy, nowe robimy piosenki” to prosty ale pełen energii manifest z “Lepszego w nowym roku”. I mimo, że jest kilka refleksyjnych, czy nawet autoironicznych piosenek, to Rabastabarbar robi to co zwykle – aplikuje słuchaczowi dobry nastrój.

Co istotne, ta płyta ukazuje się we właściwym czasie i warto z pewnością zabrać ją na zbliżające się wakacje. To po prostu orzeźwiająca, rockowa kąpiel na niezapomniane, gorące lato, czego także tu i teraz, na początku czerwca 2013 roku serdecznie Wam życzymy!

P.S. Płytę warto nabyć w postaci fizycznej, bo ciekawy wizualnie i zawierający wszystkie teksty digipak wraz z książeczką jeszcze bardziej poprawią nastrój! Nie tylko miłośnikom pszczółek i fanom BVB ;)

Kup tę płytę w plastiku.

Kup tę płytę w plikach.

Utwory:

01. Jak film
02. Gdzieś w nas
03. Element gry
04. Tylko być
05. Kiedy Ciebie poznałem
06. Wrocław
07. Twój czas
08. Wspomnienia
09. Lepszy w Nowym Roku
10. Na morskim dnie

Płytę skomponował i nagrał zespół w składzie:

Krzysztof Madej – wokal, teksty
Andrzej Pluta-Łobacz – gitara
Marek Dziedzic – gitara
Marek Grzych – bas
Marcin Stankowski – trąbka
Tomasz Potoczny – bębny

Realizacja nagrań, miks, mastering: Marek Dziedzic, Uniq Sound Studio
Produkcja muzyczna: Uniq Sound Studio, Rabastabarbar

Projekt okładki: Filip Kozak

Płytę sfinansowali Fani z serwisu MegaTotal.pl

wspione
fastnfurious
vixer
kuzyn
mickeymouse
nesca
phenek
soul
gremlin2511
baro
oraz 538 innych fanów.