21. listopada 2013 r. witamy po kilkumiesięcznej przerwie kolejną płytę w katalogu MegaTotal.pl. Jest nią EP-ka “Pierwszy krok” pochodzącego ze Śląska młodego wokalisty i kompozytora – Radosława Taracha. Zawiera sześć bezpretensjonalnych i pełnych optymizmu popowych piosenek.

Tak naprawdę swoje pierwsze kroki na scenie muzycznej postawił już w wieku 4. lat, kiedy wygrał konkurs muzyczny “Wiosenna nutka”, organizowany przez dom kultury w rodzinnych Ząbkowicach Śląskich. Potem doskonalił swój warsztat pod okiem kilku znanych postaci, m.in. Grażyny Łobaszewskiej czy Elżbiety Zapendowskiej. Występował w Opolu, Wrocławiu i kilku innych estradach, z katowickim Spodkiem na czele, gdzie zawiódł go sukces odniesiony na portalu lowimytalenty.pl.

Potem zaś odnalazł MegaTotal.pl, a na nim 160. fanów, którzy sprawili, że Radek właśnie wydaje swój debiutancki krążek “Pierwszy krok”! To już 77. płyta zrealizowana dzięki najhojniejszej muzycznej społeczności w Polsce :) To płyta pełna radości życia i nasycona młodzieńczym optymizmem, tak jak i ten utwór z niej pochodzący.

Muzyka zawarta na płycie to dobrze zaaranżowany i wykonany pop z elementami soul (głównie w warstwie wokalnej) i hip-hopu. Utwory świetnie nadają się do tańca, ale także mogą zagościć na radiowych listach przebojów. Choć na pierwszy klip wybrano dynamiczny i zabarwiony hip-hopowymi elementami utwór Przed siebie, to uwagę najbardziej przykuwają dwie spokojniejsze kompozycje Radka. Pierwsza z nich to Lonely z ciekawą linią wokalną o cechach klasycznego r’n'b. Serca nie tylko młodych fanek i fanów zdobyć może natomiast jak żaden inny utwór z tej płyty liryczna ballada Mam siłę, bardzo sugestywnie wykonana przy akompaniamencie pianina.

Radek nie tylko komponuje, ale też pisze teksty. Ich tematy są proste i dotykają spraw uniwersalnych – miłości, radości życia, zmagań z przeciwnościami losu ale i wiary w nadchodzącą przyszłość. Takie teksty dobrze korespondują z przystępną muzyką młodego twórcy.

Premiera płyty Radka Taracha – wydarzenie na Facebooku.
Strona oficjalna artysty

Utwory:

01. Inspiracja
02. Jeszcze więcej
03. My Road – Przed siebie
04. Lonely
05. Mam siłę
06. Kolor naszego nieba

Płytę skomponował i nagrał zespół w składzie:

Radosław Tarach – kompozycje (4.5.6.), śpiew, teksty
Marcin Fornalczyk – kompozycje (1.2.), produkcja
Piotr “Mad” Przelazły – kompozycje (3.), produkcja
Andrzej Wiśniewski – aranżacje
Mikołaj “Mixee” Kubiński – pomoc, skrecze (3.4.)

Realizacja nagrań, miks, mastering: Krzysztof Kucharczyk, EOS Studio Wrocław

Zdjęcia okładki: Natalia Junik, Agencja filmowa “Karuzela” z Wrocławia (front)

Wydanie płyty umożliwili Fani z serwisu MegaTotal.pl:

muchaphu
wspione
dani4as79
gaduła
kmike
Pajęczyca
czinczewski
mdwh
twojrollercoaster
mucha anna
oraz 150 innych fanów.

KONKURS!

Tylko do końca dnia! Dla fanów Radka mamy konkurs, w którym do wygrania 5. egzemplarzy premierowej płyty! Aby otrzymać jeden z nich wystarczy jak najszybciej podać nam tytuły przynajmniej trzech piosenek młodego wokalisty z Ząbkowic Śląskich. Zgłoszenia trzeba wysłać najpóźniej do dnia premiery (21.11.2013) pod adres konkurs@megatotal.pl. No i rzecz jasna trzeba mieć konto na MegaTotal.pl oraz lubić nasz Facebook :)