Poruszający monumentalną melancholią wszechświat, zbudowany z gitary, głosu, wiolonczeli i kilku innych urokliwych partii instrumentalnych. Popis songwritingu w najlepszym stylu – introwertyczny tekst, wspaniała melodia i niepowtarzalny klimat. EP The Spin zrealizowana dzięki fanom MegaTotal.pl ma dziś swoją cyfrową premierę i jest już do nabycia m.in. w Sklepie MegaTunes.pl!

W pięciu utworach EP The Spin mieści się paleta emocji porównywalna do niezbyt wielu zjawisk na współczesnej scenie muzycznej w jej stu postmodernistycznych i post-rockowych odsłonach. Może i dlatego, że oprócz zimnego, krystalicznego piękna współczesnej sceny islandzkiej czuć tu także silnego ducha największych bardów ostatnich kilku dekad oraz niezapomniane krajobrazy jakby ze świata 4AD. Najbardziej poetycki i najdłuższy nawet opis tej muzyki nie zastąpi jednak samych dźwięków.

Inqbator to projekt – dziecko Jakuba Bugały, artysty jaki niełatwo otwiera się dla świata. Dość długo tworzył do przysłowiowej szuflady, zanim dzięki kilku osobom, które jego muzyka zafascynowała dał się poznać nieco szerszej publiczności. W 2012 roku demo z dwoma utworami trafiło do Radia Roxy (dzięki Kari Amirian) oraz Trójki (audycja Strzały znikąd Piotra Miki). Artysta nie stroni także od wykonań coverów.

Na wyjątkowym talencie poznali się także fani z MegaTotal.pl, dzięki którym ta muzyka pojawia się dziś w nowej, pieczołowicie zaaranżowanej formie. Materiał powstawał w 2013 roku w Krakowie, gdzie Jakub poznał wiolonczelistkę Justynę Doniec, której wkład twórczy w znaczący sposób wpłynął na wyjątkowy klimat tej produkcji. Obecnie także razem koncertują. Poza tym w produkcji pomogło kilku innych muzyków. Ich nazwiska poniżej.

Na razie muzyka z EP The Spin dostępna jest w plikach cyfrowych. Za kilka tygodni ukaże się także na płycie.

Kup płytę w MegaTunes.pl

Nagrania zrealizował zespół w składzie:
Jakub Bugała – kompozycje, teksty , gitara, śpiew, aranżacje.
Justyna Doniec – wiolonczela, aranżacje.
Jakub Miarczyński – aranżacje partii perkusyjnych.
Krzysztof Ropicki – gitara basowa.
Piotr Kardas – Rhodes Piano (If), produkcja nagrań

Cover art: Karol Chmurkowski

Fanpage artysty na Facebooku

Realizację nagrań sfinansowali fani z serwisu MegaToptal.pl:

Mateusz Kazberuk
gaduła
mdwh
wspione
Łukasz Kulski
Karol Chmurkowski
stasia53
skladmuzyczny.pl
tf68nashorn
emce71

oraz 91 innych fanów