Już dziś odbędzie się pierwsze wydarzenie, zorganizowane dzięki społeczności MegaTotal.pl To Radio Niebieskie Oczy Heleny w DOMu, czyli premiera projektu Szepty i Krzyki oraz koncert zespołów 1984 i Little White Lies. Zapraszamy do klubu DOM w Łodzi na godzinę 20:00.

Za tę niezwykłą akcję odpowiedzialna jest osoba hiperaktywna, nieprzewidywalna i pozbawiona zahamowań w wymyślaniu najbardziej fantastycznych przedsięwzięć. Kasia Szuba.

To ona odpowiada za wydanie płyty iNNych Neonowa, to dzięki jej determinacji ukazała się książka Gdzie oni są? i to wreszcie ona doprowadziła do zaistnienia imprezy, która odbędzie się dziś wieczorem. Na wszystkie te artystyczne ekscesy zdobyła fundusze dzięki społeczności MegaTotal.pl! I twierdzi, że to jeszcze nie jest jej ostatnie słowo :)

1984

Grupa powstała w Rzeszowie w 1985 roku z inicjatywy, m.in. Piotra Mizernego Liszcza. Przez ten czas Mizernemu towarzyszyło wielu muzyków, przede wszystkim z rzeszowskiej sceny muzycznej. W 2006 roku Piotr Liszcz zaprosił do współpracy Roberta Tutę (Agresiva 69, NOT, Bielas i Marynarze). Efektem tej współpracy jest płyta „4891” wydana w 2007 roku.

Obecnie muzycy ponownie zaszyli się w studiu, by zarejestrować materiał na kolejną płytę. Część materiału zaprezentują już dziś w DOMu.

1984 w swoim dorobku ma takie kąski jak: Sztuczne oddychanie, Specjalny rodzaj kontrastu, Tu nie będzie rewolucji, Radio niebieskie oczy Heleny czy Dla kogo pracujesz?.

Little White Lies

Spotkali się raz na sali prób, żeby odreagować i narobić trochę hałasu dla zabawy. Po dwóch butelkach wina dorwali się do sprzętu i zaczęli improwizować. Ku ich zdziwieniu, bałagan jaki tworzyli, kształtował się w spójną całość.

Tej nocy powstał pomysł na Little White Lies – czyli minimalizm i energia w jednym. Od 2011 pracowali nad materiałem, używając jedynie gitary i automatu perkusyjnego. Przesterowane dźwięki, proste, monotonne bity, szybkie tempo, dwa ekspresyjne wokale i erotyczne napięcie – tyle im potrzeba, aby uwieść publikę..

Ich debiutancki album “Devils In Disguise” nagrany i wyprodukowany przez Pawła Cieślaka (m.in. Tryp, Fonovel) w „Hasselhoff Studio”, wydany przez warszawską oficynę FYH!Records ukazał się pod koniec 2012 roku. W marcu 2013 otrzymał tytuł najlepszej łódzkiej płyty roku w plebiscycie Gazety Wyborczej Co Jest Grane.

Szepty i Krzyki

Szepty i Krzyki, to tytuł płyty, którą współtworzą muzycy zespołów: iNNi oraz Projekt LR. Jej premiera odbędzie się dziś w DOMu. Na wydawnictwo składa się nie tylko CD, ale także kolekcjonerski, ręcznie numerowany tomik poetycki, ilustrowany, m.in. przez Marcina Satie Novaka, Patrycję Kotecką i Annę Szałkowską.

Płyta jest próbą syntezy tego co obie formacje na co dzień tworzą – od nowej fali, po industrial i electro. Wszystkie teksty napisał Artur Szuba.

Organizatorami imprezy są: Agencja CHAORDER (Kasia Szuba) oraz klub DOM (Robert Tuta).

Wjazd – 15 PLN, studenci po okazaniu legitymacji 10 PLN

Start: 20:00

DOM, Łódź, ul. Piotrkowska 138/140

Wydarzenie pomogli zorganizować:

soul
Katarzyna Szuba
kudlaty_71
dry242
mdwh
mrsparryhotter
Artur Szuba
ulunia29
abamer
maniekw

oraz 52 innych Fanów.