Kręgi związane z Krakowską Sceną Muzyczną inicjują nowy cykl koncertów pod wspólnym hasłem Raw Pop, mających promować muzykę naturalną, szorstką i dziką, o dużym potencjale komercyjnym. Pierwszy z nich odbędzie się 23 kwietnia w krakowskiej Alchemii. Wystąpią Magnificent Muttley, Cinemon i Tape Reels.

Pierwsze dźwięki gitary elektrycznej wydobywane w latach 50 szokowały. Niedługo potem wypełniły radioodbiorniki na całym świecie, stając się kanonem muzyki pop. Nowe technologie oraz rozwój wymusiły nowe kanony estetyki, która coraz bardziej odbiega od naturalnego, szczerego przekazu, skupiając się na rozbudowanych brzmieniach i rozbujanej produkcji.

W tych dwóch pozornie sprzecznych słowach – surowy pop, zawiera się kwintesencja tego, co naszym zdaniem w muzyce najważniejsze, a co konsekwentnie z niej znika.

Surowy to w tym wypadku naturalny, szorstki, szczery i dziki. Pop znaczy mający potencjał dotarcia do szerokiego grona odbiorców, uniwersalny.

I taką właśnie muzykę znajdziecie na koncertach z serii RAW POP.

23 kwietnia w Krakowskiej Alchemii cykl zainicjują wspólnym występem trzy rock’n’rollowe power tria. Jednego wieczoru podane zostaną Tape Reels, Cinemon i Magnificent Muttley na surowo.

Magnificent Muttley to gitarowe power trio które przywraca wiarę w muzykę rockową. Zespół tworzy na scenie taką dźwiękową pożogę że będziecie błagać o więcej. Psychodeliczne riffy, nieokiełznana sekcja rytmiczna i mocny wokal Pożarowskiego stanowią ich znaki rozpoznawcze.

Cinemon to najnormalniejszy w świecie rock’n’roll. W pakiecie: skakanie po scenie, rozwalanie sprzętu, rozstrojone gitary, machanie włosami, tupanie nogą. Gdy odejmiemy te elementy pozostaje po prostu dobry pop – smutne lub wesołe, ale zawsze wpadające w ucho melodie.

Tape Reels podobno na zdjęciach wyglądają na “młodziaków. Pozory jednak mylą. Pod analogową nazwą formacji kryje się trójka muzyków, którzy tworzą niezwykle dojrzałą muzykę. Rock’n’roll w ich wydaniu czerpie garściami z bluesa. Tape Reels “brzmią jak starzy wyjadacze, którzy zjedli zęby na setkach klubowych koncertów.

Wszystkie te kapele wystąpią 23 kwietnia w krakowskim klubie Alchemia.

Bilet ulgowy dla subskrybentów newslettera Cinemon: 17 zł

Bilet normalny 22zł

11 maja Raw Pop zawita do Łodzi. W klubie King of Music zagra Cinemon.

Raw Pop jest też na Facebooku.