12 kwietnia w warszawskim klubie Barometr odbędzie się druga edycja cyklu The Blitz Party. Zagrają: legenda polskiego rocka industrialnego Agressiva69 oraz wskrzeszający nostalgię new romantic lat 80′ zespół Neon Romance.

The Blitz Party: Agressiva69 + Neon Romance

To już druga edycja cyklu powołanego do życia przez projekt “Black and White” – inicjatywę mającą na celu popularyzację alternatywnych nurtów muzyki elektronicznej, jak synthpop czy elektro. Tym razem na scenie w Barometrze usłyszymy zespoły dość różne stylistycznie, choć oba odwołujące się mniej lub bardziej w swej twórczości do lat 80.

Agressiva69

Klasycy i pionierzy polskiego rocka industrialnego, istniejący od ponad 20 lat i mający na koncie 8. albumów oraz koncerty w całej Europie u boku największych światowych gwiazd alternatywnego rocka. Na szczególnie docenionym przez publiczność i krytykę albumie “In” z 2005 roku pojawili się gościnnie m.in. Martin Atkins (P.I.L., Killing joke, N.I.N.) czy Wayne Hussey (The Mission, Sisters Of Mercy). Mimo wierności stylistyce niezbyt mainstreamowej grupa ma na koncie wiele sukcesów i prestiżowych nominacji (Yach Film, Fryderyki). Ostatni album grupy, wydany w 2012 roku “Ummmet” zgłębia terytoria industrialno-ambientowe i jest kolejnym potwierdzeniem nieobliczalnego potencjału twórczego tej obecnie krakowsko-łódzkiej grupy. Aktualny skład zespołu: Tomasz Grochola, Jacek Tokarczyk, Robert Tuta, Filip Mozul.

Neon Romance

Trio zakochane w nostalgicznych klimatach lat 80. Tworzą taneczną muzykę na pograniczu elektro i new romantic, opartą na brzmieniu starych instrumentów elektronicznych i charakteryzującą się jednocześnie punkową prostotą przekazu. Wydali właśnie debiutancki album “Midnight Stories”, który można będzie nabyć na koncercie. Dzień później, w niedzielę 13.04 zespół wystąpi w towarzystwie post punkowej formacji Cabaret Grey w łódzkim klubie DOM. Skład zespołu: Marika Tomczyk – wokal, Michał Kapuściński oraz Bartłomiej Salamon – syntezatory.

After Party po koncercie zapewni DJ James.

Szczegóły:

Miejsce: Klub Barometr, Warszawa, ul. Smolna 40

Data: 12.04.2014, godz. 20:00
Wstęp: 20 PLN
Organizator koncertu: Projekt Black and White