Historia chłopca, który się prostytuuje, matki sprzedającej córkę, bo brakuje jej pieniędzy na alkohol, historia chłopczyka, któremu gdzieś na końcu świata dorośli dali broń i kazali zabijać, i ofiary pedofilii, która staje się katem – to tylko część mrocznych opowieści pełnych grozy, które są treścią muzycznej baśni „Demony próżności” (Demons of the vanity).

Głównymi bohaterami tego pełnego surrealistycznych akcentów świata są dzieci. Mroczną formę tego prawie że musicalu tworzy zarówno mieszanka stylów, jak i ciekawa w swej wymowie różnorodność interpretacyjna, a to wszystko za sprawą: melorecytacji, soulowych wokali, hip hopowego buntu, mocnego rockowego głosu.

Większość opowieści oparta jest na autentycznych historiach, które Dorian Mono zebrał podczas rozmów z bohaterami tych opowieści. W trakcie powstawania projektu zebrano ogromną ilość materiału, który jest kopalnią wiedzy o ludzkim dramacie, tym większym, bo dotyczy dzieci.

Olga Matylda Woźniak (NuSoulCity), Ela Dul (wariacje.pl), Devin Style, Marek Jackowski (The Goodboys, Maanam), Marek Sośnicki (Tamerlane), Hubert Bisto, Artur Szuba (Inni), Adam Kita (Tourette), Sławek Sumski (Snekegarden), Fishi oraz Gość Specjalny – to grono niesamowicie zdolnych i odważnych wykonawców, którzy postanowili się zmierzyć z tematami zwykle „zamiatanymi pod dywan”. Wczoraj odbyło się spotkanie organizacyjne zespołu realizującego projekt, a już dziś, w poniedziałek 3 października w Studio Wariacji w Łodzi, ruszyły prace nad częścią muzyczną tego pięcioetapowego, multimedialnego projektu.

Więcej informacji o postępach prac już niebawem