Urodzony w stanicy dońskich kozaków, ale sercem już chyba łodzianin :) Pavel Samokhin, lider Samokhin Band nie ustaje w działaniach promujących Łódź.

Łódź co prawda nie uczestniczy już w wyścigu do oficjalnego miana Europejskiej Stolicy Kultury, ale wiele osób, które tworzą w w tym mieście (niezależnie od tego w jakim obszarze kultury), śmie twierdzić, że Łódź stolicą kultury już jest :)  Nabrała rozpędu, wiatru w żagle i taki drobiazg jak brak jakiegoś tytułu nie jest w stanie jej zatrzymać.

Z myślą o działaniach w kolejnym etapie starań o ESK, Samokhin Band przygotował piosenkę i clip Ziemia nam obiecana.Kolejnego etapu nie ma, ale clip pozostał.

Zapraszamy Was do obejrzenia teledysku, który powstał by wesprzeć starania Łodzi o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury. Chcemy Wam podziękować za trud, serce i ciężką pracę, jakie włożyliście w ten projekt. To ukłon w Waszą stronę i w stronę naszego miasta, w którym z pewnością przyjdzie nam realizować jeszcze niejeden wspaniały projekt. Będzie nam jeszcze dana Ziemia Obiecana. Muzyka: Samokhin Band & Marian Lichtman. Słowa: Zofia Warzyńska-Bartczak. Produkcja: Tokamak Custom Media & Telma Group Communications.

Kilka dni temu Samokhin Band w ramach promowania Łodzi poza granicami kraju wystąpił w brukselskim klubie Music Village. Jak widać po zdjęciach, było gorąco :)

Ostatnio zespół bardzo aktywnie udziela się na scenie – dotarł nawet do Turkmenistanu. Dawno jednak nie słyszeliśmy nowych nagrań. Może warto, żeby powtórzyli swoje słynne wejście smoka?