Dźwięk brzmiący niczym sygnał z dalekiej przestrzeni, zgrzyty wyznaczające powolny rytm i anielski śpiew dochodzący z nieokreślonej dali. Tak rodzi się nadzieja. Tak zaczyna się debiutancka płyta Sinusoidal, zawierająca muzykę spoza murów naszej rzeczywistości.

Pełnometrażowy debiut duetu Sinusoidal to jedenaście opartych na leniwym rytmie utworów, utkanych z syntetycznych, acz ciepłych brzmień, wygenerowanych zgrzytów i brudów i zwiewnego wokalu występującego w trzech rolach: traktowanego na równi z innymi elementu rytmicznego, ulotnej poświaty i właściwego śpiewu.

Muzyka Sinusoidal mieści się w szeroko pojętym gatunku określanym mianem trip hop. Wyróżnia się jednak bardziej oszczędną, czasem niemal ascetyczną formą, dzięki której dużo wyraźniej widoczne są akcenty – trąbka w Colours, Little Stories i I’m Nobody, hinduskie smyki w Free, czy generowane elektronicznie efekty w innych utworach.

Połączenie leniwie płynących bitów i brzmień kreowanych przez Michała Siwaka oraz głosu Adrianny Styrcz, która potrafi oczarować słodyczą, rozleniwić nonszalancją i zauroczyć magią, dało świetną płytę, pozornie skromną, ale przy bliższym poznaniu odkrywającą swój niepowtarzalny bukiet i smak, wciągającą i przenoszącą ponad murem w inny wymiar.

Utwory na płycie:

1. Hope
2. Eternal
3. Lake
4. Lollipop
5. Dolls
6. Colours
7. Little stories
8. Twilight
9. Free
10. I’m nobody
11. Out of the wall

Out Of The Wall można nabyć między innymi w sklepie wydawnictwa Luna, które płytę wydało. Pozdrawiamy :)

UWAGA!

Sinusoidal w najbliższą sobotę 29 października wystąpi podczas Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit 2011 w Łodzi.