Mimo, że wyrośli z black metalu obecnie są jednym z najtrudniejszych do stylistycznego zaszufladkowania zespołów z zasnutej mistrycznymi pejzażami wyspy gejzerów. Sólstafir dwukrotnie wystąpią w Polsce w towarzystwie Esben And The Witch a my mamy podwójne konkursowe zaproszenia na koncerty w Poznaniu (16.11) i Wraszawie (17.11).

Sólstafir z Islandii gra w Poznaniu i Warszawie. Wygraj bilety!

Nowy album niezwykle oryginalnych, balansujących na pograniczu metalu i post rocka Islandczyków nosi tytuł Ótta. Stanowi malowniczą i błyskotliwą podróż w muzyczne odmęty, taktowaną mocnym biciem islandzkiego serca i niemal namacalnie ozdobioną tamtejszymi pejzażami.

Przed Sólstafir zagrają Esben nad the Witch – mroczni brytyjczycy, których post rockowa muzyka oscyluje nieco w stronę zimnej fali i post punkowej energii. „The Guardian” porównał wydawnictwa zespołu do wczesnej twórczości PJ Harvey, nie brakowało też odniesień do The Swans.

Konkurs!

Możesz wygrać podwójne zaproszenie na koncert w Poznaniu lub Warszawie! Wymień jak najwięcej wykonawców z Islandii i prześlij listę pod adres konkurs@megatotal.pl do piątku 7.11. Pamiętaj o polubieniu naszego Facebooka oraz posiadaniu konta MegaTotal.pl :)

Szczegóły koncertów:

16.11. 2014 – Blue Note, Poznań
17.11. 2014- Proxima, Warszawa
Bilety: 49zł (przedsprzedaż)/59zł (w dniu koncertu)
Dostępne: eBilet, Eventim, Ticketpro oraz sklepy Empik, Media Markt i Saturn na terenie całego kraju
kolekcjonerskie: pwevents.pl
Organizacja: pwevents.pl