Druga odsłona nowatorskiej inicjatywy Olgi Matyldy Woźniak (NuSoulCity) będzie mieć miejsce dziś w Kielcach.

souland_kielce_logo

SoulAnd to pierwszy w Polsce przegląd muzyki okołosoulowej – nietypowy, bo będący połączeniem trasy koncertowej z cyklicznie toczącym się festiwalem. Poszczególne edycje SoulAnd odbywają się przez cały rok, w różnych miastach (m.in. w Warszawie, Szczecinie, Kielcach, Krakowie, Wrocławiu, Gdyni, Zduńskiej Woli), dzięki wsparciu lokalnych mediów. Jego pomysłodawczynią oraz inicjatorką jest Olga Matylda Woźniak (NuSoulCity). Główną ideą SoulAnd jest promowanie polskiego soulu i jego twórców, którzy od wielu lat profesjonalnie działają poza pierwszym obiegiem. Podczas każdej edycji SoulAnd występują artyści tworzący w tym samym gatunku, ulegający jednak wpływom różnych stylów: funk, r&b, jazz, rock, czy hip hop. SoulAnd stwarza także możliwość współpracy oraz wzajemnego wspierania się artystów, których łączy wspólna pasja – muzyka. Więcej informacji znajdziecie na stronie www.souland.pl
Pierwsza edycja koncertów festiwalowch SoulAnd już za nami. 7 lipca br. w warszawskim Hard Rock Cafe publiczność miała okazję poczuć soul i niezapomnianą atmosferę tego muzycznego spotkania. Pierwszy koncert SoulAnd okazał się wielkim sukcesem – artyści zaprezentowali na scenie najwyższy poziom, co zdecydowanie doceniła fantastyczna widownia. Miłym akcentem było wręczenie każdemu z obecnych słodkiego „SoulAnd’owego” upominku.

souland_kielce_hrc

Fot. SoulAnd, 07.07.2009 Warszawa

Dlaczego Kielce?

Kielce są miastem, w którym organizuje się coraz więcej wydarzeń kulturalnych. Z tego właśnie względu zostały one uwzględnione jako jeden z przystanków podczas trasy festiwalowej SoulAnd. W niezwykle urokliwym miejscu, jakim jest Dom Środowisk Twórczych, już dziś odbędzie się druga edycja festiwalu. Na scenie Pałacu Zielińskiego wystąpią Olga Matylda Woźniak ze swoim projektem NuSoulCity oraz formacja Letko. Organizatorzy przewidują także rozmaite niespodzianki.

Artyści

NuSoulCity to duet producencki, którego twórczość zakorzeniona jest w muzyce soul. Wokalistka Olga Matylda Woźniak, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach oraz basista Mateusz Tomaszewski są cenionymi muzykami z imponującym doświadczeniem scenicznym. Mieli przyjemność: uczestniczyć w finałowych warsztatach konkursu Coke Fresh noise pod okiem uznanych artystów (Plan B oraz O.S.T.R.), wystąpić na jednej scenie z zespołem Black Eyed Peas jako finalista akcji “Zostań Gwiazdą” organizowanej przez Pepsi oraz zagrać na finałowym koncercie konkursu “Przestrzeń Muzyki” w Łodzi, zajmując 1 miejsce w głosowaniu internautów oraz 3 miejsce decyzją jury. Z połączenia energii, pasji i pomysłów, powstał autorski materiał pełen świeżych, nowoczesnych dźwięków, który zaowocował debiutanckim albumem “White Chocolate pt.1″. Płyta jest wyrazem sprzeciwu wobec postrzegania soulu w kategoriach wyłącznie czarnej muzyki, to manifest soulu w białym wydaniu. Stał się on pierwszym longplayem wydanym legalnie, bez wytwórni – sfinansowanym przez fanów.

NuSoulCity

NuSoulCity

Letko pochodzi z Kielc, a tworzą go muzycy od dawna grający w różnych formacjach, mających korzenie w bardzo odmiennych trendach muzycznych. W skład zespołu wchodzą: Monika Bożyk – vocal, sequencer, Mikołaj Macek – bas, instrumenty klawiszowe, Grzegorz Degejda – perkusja, sequencer. Muzyka Letko to najogólniej łagodne brzmienia z pogranicza trip hopu, ale w rzeczywistości określana jest mianem avant pop. Są to lekko transowe utwory o specyficznym niszowym brzmieniu. Letko to ciało stałe, krystaliczne o ciepło szarym brzmieniu zatopionym w niezwykle przejrzystej cieczy podobnej do świeżej herbaty. Najprzyjemniej jest delektować się Letko w cieple, przyjemne wieczory, siedząc w miękkim fotelu i przegryzając dźwięki herbatnikiem w czekoladzie. W parne i upalne popołudnia najlepiej jest kosztować Letko z dodatkiem kostki lodu, limonki i szczypty cynamonu, posługując się przy tym słomką, najlepiej w kolorze niebieskim.

Letko

Letko

Kielecka edycja SoulAnd – 19 września, Pałac T.Zielińskiego, godzina 19:00.
(bilety dostępne przed koncertem, cena: 10 zł)