Już za trzy tygodnie szósta edycja Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit. Pisaliśmy sporo o koncertach, czas na szczegóły dotyczące równie ważnej części festiwalu, czyli warsztatów. Wyjątkową atrakcją będzie szkolenie dla realizatorów produkcji live, przygotowane przez Polsound i Meyer Sound, a prowadzone przez Steve’a Busha. MAMY KONKURS!

Soundedit na tle innych festiwali wyróżnia to, że najbardziej docenia tych, którzy sprawiają, że produkcja muzyczna jako dziedzina sztuki wciąż się rozwija. Od 23 do 25 października, w Łodzi, w Klubie Wytwórnia miłośnicy dźwięku będą spotykać się się, by uczyć się od najlepszych, wymienić doświadczeniami, wyróżnić za pionierskie dokonania i wysłuchać wybornych koncertów.

W piątek – 24 października, Karl Bartos (współpracował z Kraftwerk przy pierwszych, najważniejszych płytach zespołu, obecnie pracuje jako producent muzyczny i wykładowca) weźmie udział w sesji Questions and Answers, zaś Jordan Reyne (wokalistka The Eden House, śpiewała we Władcy Pierścieni) poprowadzi warsztat “Koncerty w cyberprzestrzeni, czyli jak czerpać radość i korzyści z koncertów w Internecie”. Tego dnia wystąpi również załoga MegaTotal.pl :)

W sobotę firma Philips spróbuje znaleźć odpowiedź na pytanie czy istnieje głośnik idealny, podczas panelu dyskusyjnego z przedstawicielami ZPAV i ZAiKS słuchacze dowiedzą się, jaka jest rola polskiej muzyki w realizacji misji radia publicznego, a Lech Janerka i Howie B opowiedzą o swoim warsztacie.

Niezwykle interesująco zapowiada się czwartek. Tego dnia odbędzie się całodzienne szkolenie dotyczące praktycznych technik i metod szybkiego oraz efektywnego projektowania, instalacji i optymalizacji systemów wyrównanych liniowo. Przeznaczone jest dla realizatorów produkcji koncertowych i osób, które mają lub będą miały do czynienia z projektowaniem i używaniem tego rodzaju systemów nagłośnienia. Poprowadzi je Steve Bush, odpowiedzialny w firmie Meyer Sound za wsparcie technologiczne, który zdobywał doświadczenie pracując jako akustyk wielu znanych wykonawców, m.in. Nory Jones.

Podczas spotkania będą poruszane następujące zagadnienia:

- przegląd komponentów systemu i elementów zawieszania wraz z przykładami składania i ukierunkowywania grona;
- praca z profesjonalnym programem pomiarowo-projektowym MAPP Online XT. Prezentacja kilku przykładowych projektów różnego rodzaju, wypracowanych dla konkretnych aplikacji z uwzględnieniem zmiennych, dot. czemu projekt ma służyć;
- omówienie zakresu kontroli systemu oraz jego infrastruktury dystrybucji sygnałowej i zasilania;
- użycie procesorów sygnałowych oraz oprogramowania kontroli (praca z Galileo i programem Compass);
- optymalizacja i strojenie systemu za pomocą platformy pomiarowej SIM3;
- użycie zapisanych ustawień w programie Compass. W tym odsłuch wielu przykładów ustawień poprawnych i niepoprawnych, z którymi często można się spotkać (włącznie z typowymi błędami w okablowaniu i ustawieniach konsolety);
- metodologia integracji systemu wyrównanego liniowo z elementami dogłośnienia, sekcji sub-niskotonowych oraz liniami opóźniającymi (omówienie i ćwiczenia);
- prezentacja możliwości najnowszego systemu wyrównanego liniowo Meyer Sound – LYON wraz z zestawami sub-niskotonowymi 1100-LFC.

Osoby biorące udział w tym szkoleniu uzyskają certyfikat uczestnictwa sygnowany przez prowadzącego oraz firmę Polsound. Koszt szkolenia 190 zł netto. Cena zawiera również karnet na cały Festiwal Soundedit, a także lunch i przerwę kawową.

Na to szkolenie można zapisać się pod tym linkiem.

Pełny program Festiwalu

Piątek – 24.10

12:00-12:45 – Music Toolz; „Monitoring w studio, czyli jak słuchać, żeby słyszeć?”, prowadzenie Andrzej Karp
13:00-13:45 – MegaTotal.pl
14:00-14:45 – PHILIPS; „Golden Ear Test”
15:00-15:45 – JORDAN REYNE; „Koncerty w cyberprzestrzeni, czyli jak czerpać radość i korzyści z koncertów w Internecie”
16:00-16:45 – LAIBACH; spotkanie z zespołem, prowadzenie Marek Horodniczy z Narodowego Centrum Kultury
17:00-17:45 – analogia.pl; “Pionierzy muzyki elektronicznej na przykładzie Donalda Buchli”
18:00-18:45 – KARL BARTOS; sesja Questions & Answers
19:00-21:30 – LAIBACH
22:00-23:30 – KARL BARTOS
23:30-00:00 – JORDAN REYNE + Afterparty DJ Serafin i DJ NO.107

Sobota – 25.10

12:00-12:45 – Music Toolz i Sveda Audio; „Czego oczekujemy od perfekcyjnych monitorów studyjnych?”, prowadzenie Arek Szweda
13:00-13:45 – LECH JANERKA; spotkanie z artystą, prowadzenie Piotr Metz
14:00-15:30 – ZAiKS i ZPAV; w panelu udział wezmą: Marek Hojda, Marek Kościkiewicz oraz Bogusław Pluta
15:45-16:30 – PHILIPS; “Czy istnieje głośnik idealny?”
16:45-17:30 – Dyskusja panelowa; “Znaczenie polskiej muzyki w realizacji misji radia publicznego.”
17:45-18:30 – HOWIE B. sesja Questions & Answers
19:00-20:00 – PATRICK WOLF
20:15-21:15 – LECH JANERKA
21:30-22:00 – Gala wręczenia nagród „Człowieka ze Złotym Uchem”, którą poprowadzi Piotr Metz
22:00-23:15 – JOHN CALE
23:15 – Afterparty HOWIE B.

I teraz konkurs :)

Pytaliśmy o to rok temu, zebraliśmy sporo oryginalnych pomysłów, spytamy więc i teraz – jakie jeszcze inne warsztaty powinny znaleźć się w programie festiwalu Soundedit?  Autorzy najciekawszych propozycji otrzymają zaproszenia na Festiwal Soundedit.

Na zgłoszenia czekamy do 12 października włącznie pod adresem konkurs@megatotal.pl