„I Am The Sound”, czyli Międzynarodowy Festiwal Producentów Muzycznych Soundedit odbędzie po raz szósty w Łodzi. Zagrają: Laibach, Karl Bartos, Lech Janerka, Patrick Wolf oraz John Cale. Nagrody Festiwalu – Człowiek ze Złotym Uchem, ponownie w trafią w ręce wybitnych producentów i artystów. W tym roku hasło festiwalu to Legendy, awangarda i roboty.

Soundedit to festiwal wyróżniający się na tle innych imprez. Stawia na jakość i unikatowość. Docenia artyzm i warsztat. Jak co roku uhonorowani zostaną ci, którzy sprawiają, że produkcja muzyczna jako dziedzina sztuki wciąż się rozwija. Producent muzyczny to czasem zawód niedoceniany, lecz w misję Soundedit wpisana jest zmiana tego stanu rzeczy.

24 i 25 października, w Łodzi, w Klubie Wytwórnia, Soundedit odbędzie się po raz kolejny. Będzie to znów okazja, by uczyć się od najlepszych, wymienić doświadczeniami, wyróżnić za pionierskie dokonania i wysłuchać wybornych koncertów.

Na szóstej edycji Festiwalu pojawią się prawdziwe legendy. W piątek zagra Laibach, który tym razem w swych industrialnych inspiracjach sięgnął po historię Polski i zaprezentuje płytę nagraną specjalnie na obchody 70. rocznicy Powstania Warszawskiego. Krążek zawiera trzy premierowe utwory: Warszawskie dzieci, Zog Nit Keyn Mol i Mach Dir Nichts Daraus. Do pierwszego z nich powstaje również teledysk. Płytę już można nabyć tutaj.

Po Słoweńcach wystąpi Karl Bartos – prawdziwy muzyczny „Robot”, kompozytor i perkusista zespołu Kraftwerk. The Telephone Call jest jedynym utworem w karierze zespołu, w którym Karl udzielał się na wokalu.

W sobotę uroczystą Galę wręczenia statuetek „Człowieka ze Złotym Uchem” poprzedzą występy londyńskiego songwritera Patricka Wolfa oraz mistrza słowa i dźwięku, jedynego i niepowtarzalnego Lecha Janerki.

Kiedyś współtworzył jeden z najważniejszych polskich zespołów – Klaus Mittfoch, a od lat działa na własny rachunek. Rower to jego jeden z największych hitów.

Bezpośrednio po Gali wystąpi znakomity muzyk i producent John Cale – kolejne wielkie nazwisko, o przyjazd którego Festiwal zabiegał od samego początku swego istnienia.

Cale to artysta, który wie, że słuchacze najbardziej oczekują… nieoczekiwanego. Był członkiem The Velvet Underground, wyprodukował m.in. pierwszą płytę The Stooges. Po śmierci Andy Warhola wspólnie z innym członkiem VU – Lou Reedem, nagrał pamiętną płytę Songs For Drella. Tylko gitara, skrzypce, klawisze i dwa wokale, a jaki ładunek emocji.

After party, które odbędzie się po wszystkich sobotnich koncertach poprowadzi legendarny producent Howie B, znany ze współpracy z Massive Attack, Bjork, Trickym czy U2. A oto próbka jego didżejskich możliwości.

Galę wręczenia nagrody Festiwalu – „Człowieka ze Złotym Uchem”, poprowadzi Piotr Metz. Tym razem na scenę po odbiór statuetek zaprosi: Howie’go B., Lecha Janerkę, Karla Bartosa i Johna Cale’a.

Hasło Soundedit’14 pozostaje bez zmian: „I Am The Sound”. Tak będzie mógł powiedzieć o sobie każdy, kto zechce w Łodzi w ostatni weekend października poznawać tajniki pracy producentów muzycznych, wysłuchać prelekcji, uczestniczyć w warsztatach i dyskusjach panelowych.

W tym roku Soundedit Festival wspierają: Urząd Miasta Łodzi, Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, Ministerstwo Kultury, Narodowe Centrum Kultury, Klub Wytwórnia, szlachetne grono sponsorów i patronów, wśród których jest również MegaTotal.pl :)

Bilety na Festiwal Soundedit można nabyć w Ticket Pro.

Karnety uprawniające do wejścia na wszystkie wydarzenia festiwalowe w tym na warsztaty:

Od 1 lipca do 31 sierpnia – 100 PLN
Od 1 września – 120 PLN

Bilety na pojedyncze dni:

Od 1 lipca do 31 sierpnia – 60 PLN
Od 1 września – 70 PLN