Pierwszy album bocheńskiego zespołu Chee-Psy, wydany dzięki społeczności MegaTotal.pl ukazał się 20 czerwca 2014 r. Płyta zawiera blisko 60 minut bardzo dobrej muzyki w duchu szlachetnego grunge-rocka z delikatnym posmakiem folkowej klasyki lat 70′. Ale jest jeszcze coś, co wyróżnia krążek: intrygujące, polskie teksty.

Chee-Psy - Epizod IV

Od początku otwarcia, utworu “Puste” wiemy, że na tej płycie ostrych riffów nie zabraknie. Klasycznie ciężki, grunge’owy sound wzbogaca jednak chwytliwa, wokalna melodyka refrenu, dająca wiele przestrzeni i łatwo wpadająca w ucho. I tak jest w kilku innych utworach – “Witam wolności”, “Republika Schizofrenika”, “Człowieku przedmiocie”, czy lekko zabarwionym stylistyką nu-metalową, ale świetnym “Nie mów do mnie”. To zresztą naszym zdaniem kandydat nr 1 na singla i hit.

Chee-Psy

Zespoły nie lubią porównań, ale bliskość wykonawców typu Soundgarden i Stone Temple Pilots to dla Chee-psów to przecież żadna ujma, tym bardziej, że dodatkową wartością dla fanów są intrygujące, polskie teksty. Słuchając “Jak derwisz”, trudno nie sposób np nie odnieść się do poetyki Homo Twist, opowieści o tej mniej znanej, mrocznej stronie bliskiego muzykom Krakowa. Niemniej jednak w jedynym anglojęzycznym utworze “Not Alone” Chee-Psy potwierdzają, że mogą zamieszać także poza naszym krajem:

To oczywiście nie wszystko. Na tej płycie nie brakuje bowiem także świetnych rockowych ballad, takich jak “Sam dla siebie” czy “Gość w dom”. Są też nawiązania do folk-rocka, jak w przypominającym nieco niepowtarzalny klimat Jethro Tull “Raju obiecanym”. Zespół oddaje również hołd zapomnianej legendzie Woodstocka, Bertowi Sommerowi, ciekawie wykonując cover “Jennifer”.

Dużo się dzieje na debiutanckim albumie grupy Chee-Psy i serdecznie to wydawnictwo polecamy!

Skład zespołu:
Paweł Korta – voc
Jacek Szwed – git
Tomasz Szwed – git
Tomasz Pulak – bas
Jakub Moskalik – perc
Utwory na płycie:
01. Puste
02. Sam dla siebie
03. Jak derwisz
04. Witam wolności
05. Z ciemni
06. Republika schizofrenika
07. Raj obiecany
08. Nie mów do mnie
09. Zaopiekuj się mną (cover Rezerwatu)
10. Not Alone
11. Człowiek przedmiot
12. Gość w dom
13. Jennifer (cover Berta Sommera)
Płytę sfinansowali Fani z serwisu MegaTotal.pl:
marlboroman
paul
gillan
malaczarna
qbx1
drchleb
nude noodle
djsrookk
youmagda
mickeymouse
i 96 innych fanów.