Nieustająca improwizacja projektu terenNowy tym razem odsłania wszystkie swoje oblicza podczas jednej akcji – IMPRO-WIZjA-akCJI. 23 i 24 października 2010 w siedzibie komuny/warszawa uaktywnią się wszystkie skrzydła kolektywu. Na jawie i we śnie. Na ziemi i na niebie. Na ścianach i na podłodze. Patronują jej MegaTotal.pl i eventoid.pl


Zobaczymy więc wystawę Jana Pieniążka i KrzysztOFF’a Skaina May’a (terenNowy.art), będziemy uczestniczyć w koncercie terenNowego.live ubarwionego wizualizacjami (VJ Lady Black + Piskun), dzieci wezmą udział w warsztatach muzycznych (terenNowy.kids), a na koniec zostaniemy uraczeni ilustracją muzyczną do fenomenalnego filmu “La Antena” (terenNowy.movie).

Wstęp na wszystkie akcje jest darmowy.

23.10.2010 (sobota)

18.oo: terenNowy.art, otwarcie wystawy (KrzysztOFF Skain May, Jan Pieniążek) oraz Hey Joe Sound System (dj set)
19.oo: terenNowy.live (koncert) + VJ Lady Black & Piskun (wizualizacje) + KrzysztOFF Skain May (obrazu malowanie)
20.oo: Hey Joe Sound System (dj set)
21.oo: terenNowy.live (koncert) + VJ Lady Black & Piskun (wizualizacje) + KrzysztOFF Skain May (obrazu malowanie)
22.oo: Dj Hiro Szyma (dj set)

24.10.2010 (niedziela)

16.oo: terenNowy.kids (warsztat dla dzieci w wieku 4-8 lat)
19.oo: terenNowy.movie, projekcja filmu “La Antena”, ilustracja dźwiękowa terenNowy.live

terenNowy.art

terenNowy otrzymując do dyspozycji przestrzeń oswoi ją według własnej wizji. Magiczna, napędzana siłą wyobraźni instalacja przestrzenna Jana Pieniążka oraz malowane na szmatach obrazy KrzysztOFFa Skaina Maya wciągną widzów interakcji z twórcami przestrzeni i ich sztuką.

terenNowy.live

W tak oswojonej przestrzeni kolektyw rozpocznie swoją spontaniczną podróż po przestrzeniach muzycznych. I znów najstarsze instrumenty ludzkości połączone w uścisku improwizacji z najnowszą technologią zaowocują muzyczną nieobojętnością zarówno artystów, jak i samych słuchaczy…

Czego spodziewać się po tym koncercie? Niespodziewanego! W trakcie dotychczasowych spotkań muzycznych, głównie w ramach cyklu Ambientność… w klubie Dobra Karma przez kolektyw przewinęło się prawie trzydziestu muzyków, a każdy z nich miał wpływ na cały kolektyw. Również tym razem koliste kręgi inspiracji rozejdą sie po powierzchni rytmu.

terenNowy.movie

Otwartość i elastyczność kolektywu w naturalny sposób pokierowała nim w stronę taperowania, czyli tworzenia muzyki do filmu na żywo podczas projekcji. Zainspirowani magicznym, surrealistycznym filmem “La Antena” członkowie terenNowego postanowili stworzyć na żywo własną interpretację dźwięków w “Mieście Bez Głosu”.

terenNowy.kids

Kolektyw jest wystarczająco elastyczny, by zaprosić do wspólnej zabawy najmłodszych. W ramach interaktywnych warsztatów muzycznych dla dzieci w wieku 4-8 lat, terenNowy zachęca je do aktywnego udziału w tworzonej na scenie muzyce i atmosferze. Zainspirowane do tworzenia zazwyczaj przejmują scenę wraz ze wszystkimi jej atrybutami. Zaproszenia do aktywnego udziału w happeningu nie trzeba im powtarzać.

Ściągnij informator w pdf.