Kolektyw terenNowy zaprasza dzieci i rodziców na Dzień Dziecka do Och-Teatru. Będzie to wyjątkowy koncert, podczas którego dzieci będą tworzyć muzykę, malować i przede wszystkim doskonale się bawić. Całość poprowadzą twórcy związani z projektem terenNowy.kids.

Dźwiękowy Plac Zabaw czyli w krainie muzyki improwizowanej to projekt muzyczny dla dzieci w wieku 5-10 lat, realizowany przez kolektyw twórców terenNowy – profesjonalistów (m.in. muzycy zespołów: terenNowy.live, Żywiołak, R.U.T.A.) pasjonatów i marzycieli, który przybierze formę koncertu muzyki improwizowanej o charakterze happeningu. Artyści w celu osiągnięcia zamierzonego efektu używać będą etnicznego instrumentarium, naturalistycznych odgłosów i nowoczesnej elektroniki.

Artyści zapraszają dzieci do bezpośredniego udziału w tworzeniu muzyki i widowiska poprzez udostępnienie instrumentów, a także możliwość twórczej ingerencji w zastaną scenografię. Mówiąc jednym zdaniem: terenNowy.kids to 101% zabawy dla dzieci, jak również dla rodziców…

Fragment koncertu projektu terenNowy.kids w Domu Kultury “Świt” w dniu 27.10.2012. 101% wspólnych improwizacji z dziećmi oraz rodzicami. WERSJA DEMO.

My, jako terenNowy.kids, staramy się trochę edukować i trochę bawić – w tym samym czasie. A wiadomo, że najlepsza nauka odbywa się właśnie poprzez zabawę. U nas dzieci nagle mogą stać się artystami/twórcami, być i tworzyć na scenie. A przy okazji może coś im pozostanie w głowach z tego, co opowiadamy o instrumentach i muzyce. Ale najważniejsze jest to, aby wyrobić w nich ciekawość i zainteresowanie muzyką oraz uświadomić, że muzyka ma różne oblicza i wiele gatunków.

terenNowy.kids
DŹWIĘKOWY PLAC ZABAW
czyli w krainie muzyki improwizowanej

DZIEŃ DZIECKA W OCH-TEATRZE
01.06.2013 (sobota) . godzina 15.00
OCH-TEATR . Warszawa

Bilety na koncert do nabycia w kasach Och-Teatru
i Teatru Polonia oraz on-line