Philm to intrygujący i eksperymentalny projekt zawieszony gdzieś między post-hardcorem a psychodelicznym metalem. Firmuje go Dave Lombardo (Slayer), znany perkusista zwany ojcem chrzestnym podwójnej stopy. W marcu zagrają w Polsce 3. koncerty: Gdańsk (12.03), Poznań (13.03) i Warszawa (14.03). U nas do wygrania zaproszenie do Gdańska (konkurs pod artykułem)!

Philm zagra trzy koncerty!

Lombardo znany jest z zamiłowania do pobocznych projektów, nie zawsze stylistycznie mających wiele wspólnego z zespołem, dzięki któremu stał się muzyczną instytucją. Współtworzył takie grupy jak Fantomas, Grip Inc. Ma także na koncie współpracę z Testamentem czy Apocalypticą oraz takimi tuzami muzycznej awangardy jak John Zorn, Bill Laswell czy Fred Frith.

Po kolejnym rozstaniu ze Slayerem w 2013 roku Dave poświęcił się bardziej swemu kolejnemu przedsięwzięciu – grupie Philm, współtworzonej z multiintrumentalistą Gerry Nestlerem (Civil Defiance) oraz basistą Pancho Tomasellim (War). W ubiegłym roku zespół wydał drugi album zatytułowany Fire From The Evening Sun.

To muzyka niemożliwa do zaszufladkowania – pulsująca ale nie funkowa, gitarowo ciężka ale nie metalowa, czy wreszcie niezwykle zróżnicowana aranżacyjnie, ale zbyt organiczna żeby nazwać ją progresywną. Kompozycje tu zawarte pełne są riffów, post-hardcore’owych połamanych rytmów, czy awangardowych aranżacji rodem z Fantomasa. Na trzech koncertach w Polsce zespół promować będzie najnowsze wydawnictwo.

SZCZEGÓŁY KONCERTÓW:

12.03 B90 / Gdańsk
bilety w cenie 60 zł (przedsprzedaż) / 70 zł (w dniu koncertu)
do nabycia: online na tickets.soundrive.pl

13.03 Blue Note / Poznań
Wydarzenie na Facebooku
bilety 55 (pwevents.pl) / 65 / 75 (w dniu)
do nabycia: 55zł na http://www.pwevents.pl/pl/bilety,1,224.html oraz Ticketpro, Ebilet, Eventim

14.03 Hybrydy/ Warszawa
Wydarzenie na Facebooku
bilety 55 (pwevents.pl) / 65 / 75 (w dniu)
do nabycia: 55zł na http://www.pwevents.pl/pl/bilety,1,225.html oraz Ticketpro, Ebilet, Eventim

UWAGA! KONKURS!

Mamy do wygrania podwójne zaproszenie na koncert Philm w Gdańsku! Aby je zdobyć należy prawidłowo odpowiedzieć na 3. pytania związane z 3. różnymi, zakręconymi projektami z MegaTotal.pl :)
1. Z jakiego miasta pochodzi zespół Al Sirat? Projekt:
2. Ilu fanów złożyło się na wydanie hardcore’owej EP-ki Pussy Lovers? O płycie:
3. Ile utworów udostępnił zespół Arhant na stronie swego projektu? Projekt

Nie obowiązuje kolejność zgłoszeń, a wygra osoba która oprócz podania trzech prawidłowych odpowiedzi jak najciekawiej, jednym krótkim zdaniem zarekomenduje muzykę Philm :)

Odpowiedzi należy przesłać pod adres konkurs@megatotal.pl do dnia 15 lutego.