Warszawski kwartet Traces To Nowhere to jeden z tych niewielu polskich projektów, łączących wiele gatunków istotnych dla rozwoju muzyki rockowej na przestrzeni ostatnich 25 lat. Począwszy od trip-hopu, poprzez industrial i gotyk na post rockowych pejzażach kończąc. Ich EP-ka “Back To The Beginning” jest zapowiedzią albumu, nad którym właśnie pracują. Można ją wygrać w naszym konkursie.

Traces To Nowhere - Back To the Beginning

Nazwa zespołu to tytuł pierwszego odcinka serialu ‘Twin Peaks’, który stanowi pozamuzyczną inspirację dla członków zespołu. Już od początku istnienia grupa stara się nie zamykać w jednym nurcie muzycznym. Dzięki odrzuceniu ram stylistycznych ich twórczość wymyka się schematom, oddając przestrzeń muzyce i słowom. Utwory Traces To Nowhere to wielowarstwowe kompozycje, wzbogacone o melodyjny wokal. Całości dopełniają teksty o melancholijnym zabarwieniu, które traktują przede wszystkim o umiejętności dokonywania właściwych wyborów, poszukiwaniu siebie i odwiecznym problemie odnalezienia się jednostki w coraz bardziej rozpędzonym świecie.

Traces To Nowhere

W 2015 roku ukaże się debiutancki album zespołu. Jego zapowiedzią jest EP-ka “Back To The Beginning” zawierająca 4 utwory. Zespół tworzy i koncertuje w składzie:
Karolina Mazurska – wokal
Tomasz Niedzielko – gitara i elektronika
Piotr Sikora – perkusja
Piotr Zygadlewicz – bas

Oficjalna strona zespołu.
Promocja i kontakt z mediami: Grzegorz Szklarek (www.cantaramusic.pl), cantara@cantaramusic.pl, tel. (+48) 606354228

UWAGA! KONKURS!

Jeśli podoba Wam się muzyka Traces To Nowhere zapraszamy do udziału w konkursie, w którym można wygrać EP “Back To The Beginning”. Aby ją otrzymać należy znaleźć w olbrzymiej ilości projektów obecnych na MegaTotal.pl trzy najbardziej klimatycznie bliskie TTN. Projekty można przeglądać i wyszukiwać, np po tagach gatunkowychTUTAJ! Odpowiedź należy przesłać pod adresem konkurs@megatotal.pl do końca lutego! O kolejności zgłoszeń nie decyduje termin, a skala podobieństwa wymienionych projektów z twórczością warszawskiego kwartetu oceniana przez jury.