Krakowski zespół Uda zaprasza na koncert, który odbędzie się 9 grudnia w Klubie Migawka w Krakowie. Na odwiedzających czeka silna dawka niepoczytalnej mieszaniny fusion, rocka progresywnego, psychodelii, jazzu i hard rocka. Czyli to, co lubimy najbardziej ;) Patronem koncertu jest MegaTotal.pl :)

Znakiem rozpoznawczym UD są postrzępione i częściowo improwizowane kompozycje, swobodnie dryfujące pomiędzy różnymi odcieniami rocka i jazzu, zanurzone w szkarłatnych odmętach surrealistycznego humoru. Mieszanka ta tworzy intrygujące danie muzyczne, nazwane przez twórców szpiegowskim jazzem lub rockiem postmodernistycznym, ewoluującym z czasem w stronę brutalnego fusion.

UDA powstały późną, krakowską jesienią 2009 roku i dość szybko zwróciły na siebie uwagę intensywnym, żywiołowym koncertowaniem oraz swobodą, z jaką trójka twórców poruszała się po rozmaitych stylistykach w poszukiwaniu autorskiego, zaskakującego brzmienia.

UDA nagrały dwie płyty – Hurtownia przebiśniegów (2010) oraz Witaj pokarmie (2011) – i miały przyjemność koncertować u boku między innymi Uriah Heep, Acid Drinkers, Pogodno, Anthimosa Apostolisa, Olafa Deriglassoffa, Wojciecha Mazolewskiego oraz wystąpić na trójmiejskim VIII Fląder Festiwal.

Zespół ma również za sobą występy związane z tworzeniem na żywo muzyki do filmów niemych (“Generał” 1927, “Październik” 1928).

Skład:
Kuba Sieńczyk – basy, głosy, harmonijki
Łukasz Krzywicki – gitary, głosy, zgrzyty
Michał Zawadzki – perkusje, tamburyny, trąby

Miejsce: Klub Migawka, Krakowska 27, Kraków
Data: 9 grudnia 2011 (piątek)
Start: 20.00
Wstęp: 5 PLN