Muzycy trzech zespołów, które wydały płyty pod szyldem MegaTotal, połączyli siły w projekcie Wokół Niego. Jego nazwa nawiązuje do tytułu tomiku poetyckiego Grzegorza Ciechowskiego – Wokół niej.

Celem istnienia MegaTotal.pl jest pomagać artystom w wydawaniu płyt. Ale w sensie bardziej ogólnym, co zawsze podkreślaliśmy, ma on łączyć ludzi, którym zależy na realizacji artystycznych marzeń. Projekt Wokół Niego to przykład, jak owocne może być spotkanie artystów z różnych stron kraju, reprezentujących różne pokolenia, których łączy wspólny cel.

Oto muzycy wariacji.pl (Łódź), iNNych (Choszczno) i Projektu LR (Warszawa) napisali muzykę i nagrali utwór do tekstu Grzegorza Ciechowskiego Noc Chagalla. Stworzyli prawdziwą perłę – niezwykłą piosenkę, która jest inna od tego, co robią na co dzień w macierzystych kapelach, ale idealnie ilustruje klimat i sens słów GC.

Wokół Niego to projekt, który tworzą:

Ela Dul (wariacje.pl) – śpiew, wiolonczela
Janusz Jeżyński (wariacje.pl) – gitary, instrumenty klawiszowe, programowanie
Tomasz Herbrich (Projekt LR, iNNi) – programowanie, gitara i inne głosy ;)
Artur Szuba (iNNi) – śpiew

iNNi już wcześniej sięgali po teksty Grzegorza Ciechowskiego. Na debiutanckim krążku “w nas nie ma ciszy” znalazł się utwór Msza niedzielna, napisany w 1977 roku i dopiero prawie 20 lat później wydany w tomiku „Wokół niej”.

Ze swoim macierzystym zespołem nagraliśmy kilka lat temu „Mszę niedzielną” do wiersza Grzegorza. W tym roku postanowiłem ją odświeżyć i tak powstała nowa jej wersja z udziałem i w studio formacji wariacje.pl - tłumaczy Artur Szuba z iNNych – Pomyślałem sobie, że może warto byłoby zaśpiewać też inne wiersze Ciechowskiego. Idea spodobała się Eli i Januszowi z wariacji.pl, za co jestem im ogromnie wdzięczny, bo oddali się jej bezwarunkowo i bez reszty :)

Tak oto, w domowym zaciszu ich studia, powstają kolejne piosenki, które, mamy nadzieje, znajdą uznanie słuchaczy i rychło dadzą się poznać ogółowi za sprawą płyty. Jeśli oczywiście znajdzie się zainteresowany wydawca. Tymczasem jednak skupiamy się na pracy twórczej :)

Nową wersję Mszy niedzielnej nagrali iNNi w składzie: Marek Pokorniecki (gitara, chórek), Kamil Żuchowski (bas, chórek), Tomasz Herbrich (elektronika, chórek), Dariusz Kamiński (perkusja, chórek) i Artur Szuba (śpiew). Gościnnie wsparli ich: Roman Szymański (gitara klasyczna) oraz członkowie formacji wariacje.pl – Ela Dul (wiolonczela, głos) i Janusz Jeżyński (gitara, inst. klawiszowe, realizacja nagrania), w których studio zrealizowano „Mszę”.

Pomysłodawcą i kierownikiem zamieszania w tym projekcie jest Artur Szuba, za realizację nagrań odpowiadają i zwierzchnictwo ogólnomuzyczne sprawują wariacje.pl a wsparciem organizacyjno-marketingowo-pi-arowym służy Katarzyna Andrzejewska-Szuba.