Multinuklearny band UDA obchodzi 2 urodziny. Z tej okazji w najbliższy piątek, 27 stycznia, organizuje psychodeliczną i horrendalną ucztę muzyczną (i nie tylko), którą uświetnią liczni goście i przyjaciele zespołu. Patronem imprezy jest MegaTotal.pl :)

W ciągu dwu lat działalności UDA nagrały dwie płyty – Hurtownia przebiśniegów (2010) i Witaj pokarmie (2011), które zebrały entuzjastyczne recenzje w wielu liczących się pismach i portalach (m.in. Życie Warszawy, MegaTotal.pl, Independent, Progrock, E-Splot, Esencja). Zespół hiperaktywnie koncertuje w całej Polsce, m.in. u boku Uriah Heep, Acid Drinkers, Pogodno, Anthimosa Apostolisa oraz gra muzykę do filmów niemych (Generał, Październik).

Znakiem rozpoznawczym UD są postrzępione i częściowo improwizowane kompozycje, swobodnie dryfujące pomiędzy różnymi odcieniami jazzu, rocka, psychodelii, metalu, bluesa i folku, dodatkowo zanurzone w szkarłatnych odmętach surrealistycznego humoru.

UDA w sieci: official site / MySpace / Facebook / Reverbnation

Podczas urodzinowego koncertu wystąpią: Karl Culley, Cinemon, Dr. Zoydbergh & UDAni przyjaciele

KARL CULLEY

Niesamowity angielski gitarzysta, wokalista i kompozytor, obecnie mieszkający w Krakowie. Ma na koncie 2 albumy (Bundle Of Nerves 2009 i the Owl 2011). Oba wydawnictwa doczekały się świetnych recenzji w liczących się magazynach, min.: MoJo i The Sunday Express. Karl łączy niesamowitą technikę gry, z natchnionym wokalem, wyjątkową muzyką i melodyką. Proponujac piękne, bogate aranżacje i melodie, Karl jednoczesnie jest świetnym showmanem, który porywa publicznośc niezależnie od okoliczności.

CINEMON

Rockandrollowa krakowska sensacja. Jak sami opisują: hałaśliwy, brudny, niedoskonały, prawdziwy, organiczny, żywy, energiczny, szczery rock’n'roll. W tym nad wyraz oszczędnym opisie zapomnieli dodać – rewelacyjni muzycy, potężny groove, radośc grania i muzykalnośc na najwyższym poziomie. Mają na koncie płytę Cinemon, 2009 której zawartośc odbiła się szerokim echem w Polsce. Kolejna w przygotowaniu. Cinemon to czysta rockandrollowa energia, podana przez wybornych muzyków co sprawia, że każdy koncert jest pełen wzruszeń i machania łbem.

DR ZOYDBERGH

Legenda krakowskiej (i nie tylko) sceny psychotycznego grania. Na koncie mają 2 płyty demo (Demo 2003 i Saturday Nightmare Fever Show 2004), liczne realizacje muzyki filmowej (kino nieme – Niezwykłe przygody Mr. Westa w krainie bolszewików, Generał, film dokumentalny – Kret, Kretyn, Sekret) oraz rewelacyjna płytę (Handmande Songs 2007). Kolejna w przygotowaniu.

Muzyka Zoydbergha zawsze unikała jakichkolwiek szuflad i była wypadkową tak róznych stylów jak: jazz, country, hard core metal, rock progresywny, folk czy drum and bass. Zespół ma na koncie zwycięstwa na licznych festiwalach i koncerty w całej Polsce. Niesamowite aranżacje, kosmiczne melodie i niezapomniane emocje – to właśnie Dr Zoydbergh.

Kiedy: 27 stycznia 2012 (piątek) godz. 20:00
Miejsce: Magazyn Kultury (Klub Kolanko No 6), ul. Józefa 17, Kraków
Bilety: 10 PLN
W programie: Uda, Karl Culley, Cinemon, Dr Zoydbergh, przyjaciele UD, jam session, konkursy (z nagrodami rzecz jasna), piękne dziewczęta i lokalni Adonisi.