W najbliższy piątek, 27 stycznia podczas czwartej odsłony cyklu STREFA MONOTYPE, w Sali Laboratorium Centrum Sztuki Współczesnej wystąpią m.in. PRSZR (projekt muzyków zespołu HATI oraz austriackiego artysty PURE), oraz Arturas Bumsteinas i Dariusz Kociński. Koncertowi patronuje MegaTotal.pl :)

PRSZR (Hati & Pure)

Wspólny projekt austriackiego artysty dźwięku mieszkającego w Berlinie znanego jako PURE (Peter Votava) oraz muzyków z duetu HATI (Rafał Iwański i Rafał Kołacki). PURE tworzy na polu abstrakcyjnej muzyki elektronicznej, wydał kilkanaście płyt w tak zasłużonych dla eksperymentalnej muzyki wytwórniach jak Mego, Staalplaat czy Cronica Electronica. Muzycy znani z HATI opierają się na brzmieniu instrumentów akustycznych, zagrali kilkaset koncertów w Europie i USA, współpracując z tak znakomitymi muzykami jak Z’EV, John Zorn, Robert Curgenven czy Sławomir Ciesielski (ex Republika). Trio artystów jako PRSZR ma na koncie kilka wspólnych koncertów w 2008 i 2009 r. zagranych w Niemczech oraz na II CoCArt Music Festival. Na początku 2012 r. nakładem szwajcarskiej wytwórni Hinterzimmer Records ukaże się album zarejestrowany latem 2009 r. w specjalnie zaaranżowanym studio w lofcie pod Berlinem. PRSZR prezentuje premierowy program muzyczny łączący dwie skrajne domeny: elektroniczną i akustyczną. 1 lutego 2012 projekt pojawi sie na prestiżowym 12. Club Trans Mediale Festival w Berlinie. Wydaniu albumu PRSZR w 2012 r. towarzyszyć będzie trasa koncertowa w kilku miastach Europy.

Arturas Bumsteinas

Litewski kompozytor i artysta wizualny poruszający się w świecie muzyki akustycznej i elektronicznej, absolwent Litewskiej Akademii Muzycznej i Teatralnej, założyciel międzynarodowych zespołów Works and Days i Quartet Twentytwentyone. Prezentował swoje prace na ponad trzydziestu wystawach w całej Europie. Brał udział w wielu festiwalach, między innymi The Holland Festival, Angelica, Sensoralia/Romaeuropa, Avanto, Sonic Circuits, Skanumezs, Full Pull, Cut&Splice, Wundergrund i wielu innych. Od 2000 roku współpracował z takimi artystami jak Anton Lukoszevieze, Piotr Kurek, Jesse Glass, Laura Garbštienė, Antanas Jasenka, Antanas Kučinskas, Maarten Ornstein, Simon Wickham-Smith, Jeff Surak, Borut Savski, Max Reinhardt, Rytis Mažulis. Jedną z wytwórni wydających jego muzykę jest polski Bołt.

Dariusz Kociński

Artysta performer, muzyk, animator eksperymentalnej sceny muzycznej Lublina, gdzie mieszka i pracuje. Jego działania sytuują się w obszarze performance, wideo i instalacji dźwiękowych. W 1999 roku ukończył Wydział Artystyczny Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, obronił dyplom z sitodruku. Artysta wykorzystuje maszyny i urządzenia elektryczne, które dostosowuje do danego czasu i przestrzeni. Na bazie znalezionych mechanicznych sprzętów konstruuje obiekty artystyczne, którym przypisuje konkretne właściwości, rytm poruszania się i nowe warunki istnienia. Prace Kocińskiego, które można określić jako rzeźby-akcje obejmują aranżowanie, realizację i zapis wydarzeń, których rezultaty noszą cechy zdarzenia estetycznego. Postępując według precyzyjnie opracowanych procedur, artysta wywołuje i rejestruje projekcje przedmiotów w przestrzeni.

Współorganizatorem koncertu jest MonotypeRec.

Koncert PRSZR odbywa się dzięki wsparciu Austriackiego Forum Kultury w Warszawie.

=====================================

data: 2012-01-27
godzina: 19:00
koncert: Strefa Monotype 04
bilety: 15 PLN
kurator: Andrzej Załęski | STREFA
patroni medialni: Ströer Out-of-Home Media, MetroMedia, independent.pl, megatotal.pl, shoegaze.pl
więcej informacji: www.monotyperecords.com, www.bumstein.com/art, www.pure.test.at, www.myspace.com/hatitah