Underfate to młody zespół rockowy z Kwidzynia. Ich instrumentalne kompozycje z debiutanckiej płyty “Seven”, mającej charakter concept albumu zainteresują odbiorców szerokiej sceny post-rockowej i prog-rockowej. Zapraszamy do wygrania digipaka z tym krążkiem w naszym konkursie!

Underfate - Seven.

O swojej twórczości członkowie zespołu wypowiadają się w następujący sposób: Muzyka jaką gramy jest bezpośrednio powiązana z nazwą zespołu. Odnosi się do pewnej drobnej i delikatnej składowej przeznaczenia, określonej przez nas jako “podprzeznaczenie”, na którą mamy wpływ i przez którą możemy wpływać na to, co teoretycznie jest już zapisane – przeznaczone. W ten sposób muzyka nam przeznaczona, powstająca w wyniku subtelnego przeplatania konkretnych brzmień, jest dokładnie tym, co pragniemy grać.

Underfate

Jako jeden z dwudziestu zespołów polskiej młodej sceny Underfate znalazł się na składance zatytułowanej: „Cold Wind Is Promise of a Storm”, którą wydał serwis Post-rock PL pod patronatem wielu rozgłośni i magazynów muzycznych. Zagrali też dziesiątki koncertów ze znanymi wykonawcami sceny prog i post rockowej. Mają za sobą również koncert w trójkowej Offensywie Piotra Stelmacha.  “Seven” to tzw. concept album, opowiadający historię chłopca budzącego się po 14 latach śpiączki. Motyw liczby siedem jest symboliczny i pojawia się wielokrotnie w wielu aspektach epickiego konceptu. Oto utwór otwierający płytę:

Profil Underfate na Facebooku
Profil Underfate na Soundcloud

Źródło informacji, promocja i kontakt z mediami: Grzegorz Szklarek (www.cantaramusic.pl), cantara@cantaramusic.pl

KONKURS!

Jeśli podoba Ci się muzyka Underfate wygraj album “Seven”. Odpowiedz – jakie znaczenie ma dla Ciebie liczba siedem i symbolika z nią związana? Podaj też przynajmniej dwa zespoły pokrewne gatunkowo ze stylistyką post lub prog rockową, którym MegaTotalna publiczność pomogła wydać płyty. Podpowiedzi znajdziesz w MegaZinie: (link1, link2). Odpowiedź wyślij na adres konkurs@megatotal.pl do 15 maja.