Ojciec polskiej muzyki elektronicznej, założyciel legendarnej grupy Exodus, eksplorator tajemnic kosmosu i artysta podążający własnymi ścieżkami przez galaktyki dźwięków – Władysław Komendarek wystąpi 17. listopada w szczecińskim klubie Lulu. MegaTotal.pl jest patronem koncertu i ma do wygrania zaproszenia!

Zaczynał w latach 70. współtworząc wraz z grupą Exodus klasykę rodzimego rocka progresywnego. Po rozpadzie zespołu kontynuuje muzyczne eksperymentowanie do dziś, mając na koncie już ponad 20. autorskich płyt. Komponuje jedynie w nocy, gdy ziemskie życie zasypia, a w swoim śpiewie stosuje język jemu samemu tylko znany. Jest pasjonatem zgłębiania tajemnic kosmosu, co wyraźnie słychać w jego kompozycjach. Jego twórczość nie poddaje się schematom i mimo, że z gruntu elektroniczna, zawiera wiele eklektycznych inspiracji – od punku i hard rocka, po jazz i muzykę klasyczną.

Oprócz imponującego zestawu keyboardów i laserów Władysław Komendarek posiada oryginalne organy Hammonda, egzemplarz niegdyś należący do słynnej grupy Focus. Całe to instrumentarium  przywiezie ze sobą w niedzielę, 17. listopada na szczeciński koncert, gdzie zapowiada między innymi wykonanie jednego ze sztandarowych utworów grupy Yes, a także szereg innych szalonych niespodzianek.

Warto dodać, że Komendarek na tegorocznym Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit (25,26.10) za swoją „szczególną wrażliwość muzyczną” zostanie uhonorowany nagrodą Człowieka ze Złotym Uchem. Na tymże Festiwalu premierowo pokazany będzie także film dokumentalny „Władysław Komendarek – W Kosmosie zawsze jest dobrze”.

KONKURS
Jako Patron szczecińskiego koncertu mamy do zaoferowania 3 podwójne zaproszenia na to wyjątkowe wydarzenie! Aby je wygrać należy wymienić jak najwięcej muzycznych projektów, w jakich brał udział Władysław Komendarek. Odpowiedź należy wysłać pod adres konkurs@megatotal.pl do niedzieli, 3. listopada 2013 r. Aby wziąć udział w konkursie tradycyjnie należy posiadać konto użytkownika MegaTotal.pl i lubić nasz fanpage na Facebooku.

Szczegóły koncertu
Data: 17.11.2013 r. g. 19:00, wejście od 18:00
Miejsce: Lulu / Szczecin, ul. Partyzantów 2
Bilety: 40 zł i 45 zł (loże)
Miejsca sprzedaży: ticketpro.pl, www.bilety.fm,
Stacjonarnie: empiki, media markt, saturn i in.