Turbo obchodzi w tym roku jubileusz trzydziestolecia działalności. Jako gość specjalny Ogólnopolskiego Przeglądu Zespołów Rockowych Widzewska Jesień Muzyczna jutro wystąpi w łódzkim klubie Dekompresja. Z liderem i gitarzystą zespołu Wojciechem Hoffmannem rozmawialiśmy podczas krakowskich targów Music Media. Podczas rozmowy na scenie występował całkiem inny zespół ;)

Na rynku muzycznym działa wiele kapel. Jedne działają krócej, inne dłużej. Trzydzieści lat to szmat czasu i takim stażem może pochwalić się niewiele zespołów.

[audio:wojciech_hoffmann_01_trzydziestoletni_band.mp3]

Kwintesencją muzyki rockowej, a zwłaszcza metalu są koncerty.  Są jak narkotyk. Zarówno dla muzyków jak i publiczności. Trudno z nich zrezygnować.

[audio:wojciech_hoffmann_02_granie_koncertow.mp3]

W pewnym momencie kariery Turbo pojawiła się bardzo realna szansa zaistnienia na zachodzie. W tamtych czasach było to jednak niezwykle trudne. I niestety nie udało się.

[audio:wojciech_hoffmann_03_kariera_na_zachodzie.mp3]

Poza Turbo Wojciech Hoffmann udzielał się w różnych projektach, zrealizował również swój solowy projekt pod nazwą Drzewa.

[audio:wojciech_hoffmann_04_projekt_solowy.mp3]

O polskiej muzyce mówi się bardzo różnie. Spojrzenie na nią oczyma muzyka, który działa na scenie od trzydziestu lat – bezcenne.

[audio:wojciech_hoffmann_05_polski_rynek_muzyczny.mp3]

Idea megatotal zdobywa uznanie również w oczach weteranów. Okazuje się, że realia, w jakich muszą działać zespoły są jeszcze gorsze niż myśleliśmy.

[audio:wojciech_hoffmann_06_megatotal_i_zarobki.mp3]

Turbo w tym roku obchodzi trzydziestą rocznicę istnienia. Na koncertach zespół gra wyjątkowy repertuar a główny rocznicowy koncert odbędzie się grudniu w rodzinnym Poznaniu.

[audio:wojciech_hoffmann_07_obchody_rocznicy.mp3]

W latach osiemdziesiątych zespół Turbo stworzył hymn tamtego pokolenia. Dorosłe dzieci.

[audio:wojciech_hoffmann_08_dorosle_dzieci_i_koniec.mp3]

Zapraszamy jutro do Dekompresji.