Autorzy jednej z najważniejszych płyt i jednego z najbardziej przełomowych utworów w historii muzyki rockowej w najbliższą sobotę zagrają w Łodzi. Iron Butterfly wystąpią w Klubie Wytwórnia.

W 1968 roku ostry, siedemnastominutowy utwór, którego sporą część stanowiło solo na perkusji wywołał szok. In-A-Gadda-Da-Vida Iron Butterfly to absolutny killer łączący psychodelię, trans, bluesa i gatunek, którego zapowiedzią był tytuł pierwszego album grupy – Heavy. Charakterystyczny riff, transowa energia i demoniczne brzmienie perkusji to znaki rozpoznawcze tego niesamowitego utworu.

W długometrażowych kompozycjach specjalizowało się wówczas sporo kapel – na przykład Saucerful of Secrets Floydów ukazało się raptem dwa tygodnie po In-A-Gadda-Da-Vida. Jesienią tego samego roku fani usłyszeli na koncertach mordercze solo Johna Bonhama w Moby Dicku Led Zeppelin, które na koncertach rozrastało się do pół godziny. To były piękne czasy :)

Płyta i utwór In-A-Gadda-Da-Vida przeszły do historii rocka. Album stał się pierwszą platynową płytą w historii muzyki rozrywkowej w USA. Był największym sukcesem wydawniczym Atlanticu do czasu premiery czwórki Led Zeppelin. Dziś z 25 milionami sprzedanych egzemplarzy jest na 37 miejscu najczęściej kupowanych płyt wszech czasów.

Zespół przez kolejne lata zmieniał składy, rozpadał się i reaktywował. In-A-Gadda-Da-Vida zawsze był jednak żelaznym punktem programu koncertów. Będzie też w Łodzi. Zespół zaprezentuje swoje największe hity oraz materiał z przygotowywanego właśnie nowego albumu.

Jako support przed Iron Butterfly wystąpią trzy polskie zespoły: grający rocka progesywnego i fusion Disperce, Division By Zero, którzy mają na koncie między innymi występ na prestiżowym ProgPower Europe Festival w Holandii, oraz In The Twiglight, zaproszony do supportowania polskiego koncertu niemieckiej grupy RPWL.

Mamy dla was cztery jednoosobowe zaproszenia na to wyjątkowe wydarzenie. Pierwsze cztery osoby, które do nas napiszą na info[at]megatota.pl, w sobotę na żywo usłyszą In-A-Gadda-Da-Vida :)