Mersey Beat Yaniny to przede wszystkim płyta pełna doskonałych kompozycji, co ciekawe, wykonywanych aż w trzech językach! Adnotacja na okładce i sam tytuł informuje, że krążek inspirowany i dedykowany jest wielkiej czwórce z Liverpoolu. Z pewnością słychać to w muzyce zespołu, choć oczywiście nie mamy do czynienia z imitacją tamtego brzmienia, lecz z nowocześnie zaaranżowanym i wyprodukowanym pop-rockiem.

W swoich utworach Yanina bliska jest Beatlesom przede wszystkim ze względu na ujmującą melodykę i przebojowość utworów. Ale jest coś jeszcze, co przybliża zespół do brytyjskiej legendy. Zarówno w tekstach jak i partiach wokalnych słychać spontaniczność i swobodę wokalistki. Głos pełen liryzmu a zarazem ekspresji, dojrzały wykonawczo a jednocześnie nie popadający w rutynę.

Muzycznie orbitujemy w dość szerokim spektrum szeroko pojętego popu i mainstream rocka. Powalające Blown Away, a także niezwykle wysmakowane Sweet Love i I Wish You Were Here z powodzeniem nawiązują do stylistyki wykonawczyń zza oceanu (Alanis Morisette, Sheryl Crow lub K.D.Lang). Stylowe Je ne sais pais to udany powrót do kultury europejskiej, a dokładnie do świata klasycznej francuskiej piosenki.

Yanina nie traci nic, a może nawet i zyskuje w utworach wykonywanych po polsku – Jak ty to robisz, Ty czy Jaki demon to ambitny pop z ujmującymi tekstami o miłości. Muzyka idealna do posłuchania w najbardziej romantycznych momentach a przy okazji wprost stworzona dla radiowych list przebojów.

“Mersey Beat” jest świetnym popowym albumem – zawiera dziesięć różnorodnych i wpadających do serca piosenek.

Zobacz stronę Artystki

Kup tę płytę w sklepie MegaTunes

Płytę sfinansowali Fani z serwisu MegaTotal.pl

1. mdwh
2. kudlaty_71
3. zibidog
4. 4events
5. adrianapt
6. wspione
7. gerber25
8. mrsparryhotter
9. skartabel
10. wszostak

oraz 135 innych.

Podziękowania od zespołu:

Bartek Mielczarek – aranżacje
Rafał Szumny – aranżacje

W utworze Je ne sais pas gościnnie zagrali:
Nikodem Wróbel – gitara akustyczna
Błażej Gawliński – perkusja
Tomasz Lewandowski – klawisze
Michał Rybka – bas

Miks, mastering, nagrania partii wokalnych: Studio Eden, Toruń.

Utwory na płycie:

01. Intro
02. Blown Away
03. Jaki demon
04. Przy Tobie
05. Sweet Love
06. Jak ty to robisz
07. Ty
08. Je Ne sais pas
09. Gdy nie będzie nas
10. I wish you were here