Zjeździł Europę grając na ulicach, dorabiając w knajpach. Drugi album Bola to miks akustycznego rocka, folku, kultury łotrzykowskiej, brytyjskiej i amerykańskiej poezji. Niepowtarzalna rzecz. Mamy ją do wygrania w konkursie!

Bolo - Outside The Box

Bolo nie dorabia do swoich piosenek zbędnej ideologii. Bezpretensjonalne, melodyjne i inspirowane folkiem z wysp brytyjskim ballady to w warstwie lirycznej po prostu obserwacje i wspomnienia z podróży po świecie. Widziane ponadto z perspektywy bardzo osobistej i dalekiej od stylistyki podróżniczych programów w telewizji – stąd zapewne tytułowe spojrzenie “spoza pudełka”. Sam twórca określa to następująco: Zamiast polegać na ludziach i mediach filtrujących rzeczywistość wokół nas warto samemu wyjść na ulicę czy łono natury, porozmawiać z ludźmi, zburzyć stereotypy i wreszcie doświadczyć życia za pomocą własnych zmysłów. W dwóch utworach Bolo interpretuje poetów – to “„She Walks In Beauty” do wiersza Lorda Byrona oraz „The Road Not Taken” Roberta Frosta. “Revolution” to z kolei cover John Butler Trio.

Muzycznie w tych balladach słychać poza folkiem wiele innych inspiracji – klasyką rocka, lżejszymi odcieniami grunge, czy najlepszym songwritingiem spod znaku Van Morrisona lub Tima Buckleya. Nie jest to dziwne, albowiem zanim Bolo zaczął pracować na własną markę grał i śpiewał przez kilka lat w warszawskich projektach – od bluesa, przez hard rock po death metal. “Outside The Box” to jego drugi album. Nagrał go w 100% samemu – gitary, mandoliny, perkusjonalia, wokale prowadzące i chórki. W połowie listopada 2014 roku Bolo wystąpił w Warszawie i Poznaniu jako gość specjalny na dwóch koncertach Everlasta.

Bolo

Więcej o muzyce Bola w Głosie Kultury (wywiad) oraza w cantaramusic.pl (recenzja).

KONKURS!

Aby wygrać jedną z dwóch płyt Bola wystarczy wysłać zgłoszenie konkursowe pod adres konkurs@megatotal.pl do dnia 15 marca. W nim należy podać odpowiedzi na następujące trzy pytania związane z songwriterami z MegaTotal oraz oczywiściem z samym Bolem:
1. Na co dzięki MegaTotalnej społeczności zebrał środki krakowski twórca Inqbator (Tutaj i także tu znajdziesz podpowiedzi)
2. Jaki zespół zrealizował wspólnie z MegaTotal.pl akustyczne wideowersje wszystkich swoich piosenek z najnowszego albumu? (Tu znajdziesz podpowiedź)
3. Który utwór Bola z “Outside The Box” podoba Ci się najbardziej? Uzasadnij wybór w jednym zdaniu.