Zespół Bruno Światłocień to muzyka na pograniczu stylistyk dark wave, new wave, industrial noise i ambient. Po odebranym niezwykle przychylnie przez media i publiczność debiucie z 2013 roku wydali właśnie drugi album “Czerń i Cień II”. Można go wygrać w naszym konkursie!

Bruno Światłocień - Czerń i Cień II

Powstali z inicjatywy barda, poety i malarza artysty Bronisława Ehrlicha i perkusisty Kordiana Sikorskiego latem 2010 r w Wejherowie. W tym czasie kapela nagrała płytę “Czerń i Cień” dla wytwórni Zoharum Records, która spotkała się z przychylną recenzją koneserów muzyki w kraju i za granicą (Teraz Rock, Musick Magazine). Na koncertach kapela gra energicznie na granicy: space rocka, kraut rocka, punka i nowej fali.

Bruno Światłocień

Dodatkowo płyta “Czerń i Cień” została uznana przez czytelników portalu rock3miasto.pl za “najlepszą płytę Pomorza 2013 roku”. Pismo Musick Magazine uznało to wydawnictwo “najlepszym albumem 2013 roku” wśród polskich płyt (obok nowego albumu Wież Fabryk). W roku 2014 pod okiem Yacha Paszkiewicza nakręcony został klip do “Babilońskich Dam”.

W maju 2014 roku zespół był gościem Marka Sierockiego w Teleexpresie i opublikował teledysk do kompozycji “Powiew Morza” pochodzącej z nowej płyty “Czerń i Cień II” (reżyser Yach Paszkiewicz). Nowy krążek jest promowany także teledyskiem do utworu “Wierny Sługa”, który także został wyreżyserowany przez Yacha Paszkiewicza.

Skład zespołu to: Bronisław Ehrlich – głos gitara, Kordian Sikorski – perkusja, Mateusz Ostapiuk – gitary, Mieszko Weltrowski – bas, Grzegorz Buller – klawisze. Gościnnie gra na klawiszach Michał Goran Miegoń (Kiev Office, The Shipyard), który współpracuje z Bruno Światłocień przy miksowaniu muzyki.

KONKURS!

Dwie płyty “Czerń i Cień II” do zgarnięcia! Napisz pod adresem konkurs@megatotal.pl dlaczego chcesz mieć tę płytę? Dodatkowo wymień min. 3 projekty sfinansowane przez fanów z MegaTotal.pl utrzymane w stylu lub zawierające elementy muzyki dark wave lub industrial noise. Podpowiedzi znajdziesz w MegaZinie (link1, link2, link3). Konkurs trwa do końca marca!