Princess Chelsea to autorski projekt nowozelandzkiej wokalistki Chelsea Nikkel, określany mianem eksperymentalnego space-popu. Artystka związana z niezależną wytwórnią z Antypodów Lil Chief Records zagra 17 maja w stołecznej Progresji. W naszym konkursie do zdobycia podwójne zaproszenia!

Princess Chelsea

Artystka rozpoczęła swoją przygodę z dźwiękiem już jako dziecko w szkole muzycznej, gdzie oprócz fortepianu uczyła się grać na bębnach, gitarze i klarnecie. Jej barokowy, niepowtarzalny indie-pop wiele zawdzięcza klasycznej edukacji, ale Nikkel lubi formalne eksperymenty. Nic zatem dziwnego, że nowozelandzkie media określiły ją mianem “anielskiego głosu o gorzkim poczuciu humoru”.  W tym roku Princess Chelsea rusza w trasę po Europie promować swój kolejny album “The Great Cybernetic Depression” mający ukazać się na rynku w maju. Z niego pochodzi ten właśnie utwór wraz z doskonałym wideoklipem:

Debiutancka płyta artystki “Lil’ Golden Book” wydana w 2011 to muzyczny eksperyment wyprodukowany drogą chałupniczą, który przez krytykę został okrzyknięty triumfem koncepcyjnym. Pochodzący z niego utwór “The Cigarette Duet” stał się nieoczekiwanie wiralnym triumfem osiągając ponad ponad 18 milionów odsłon na youtube!

SZCZEGÓŁY KONCERTU:

Princess Chelsea
Progresja Music Zone, scena Main Stage
17 maja, 2015 r, niedziela, godz. 18:00
Bilety: przedsprzedaż – 55/58 PLN / w dniu koncertu – 70 PLN

Wydarzenie na Facebooku.

Profil Princess Chelsea na Facebooku

KONKURS!

Wygraj jedno z dwóch podwójnych zaproszeń na koncert Princess Chelsea. Opisz w jednym zdaniu na czym Twoim zdaniem polega unikalność stylu tej artystki. Uwaga! Dodatkowo wymień przynajmniej 3 projekty ufundowane przez MegaTotalną społeczność, w których dominującą rolę pełnią obdarzone unikalnymi głosami wokalistki. Podpowiedź znajdziesz jak zwykle w MegaZinie! (link1, link2, link3).
Odpowiedź wyślij pod adresem konkurs@megatotal.pl do dnia 10 maja!