Płyta zrealizowana ku chwale klasycznego thrash metalu, głośników odkręconych na full volume, head-bangerów, mosherów  i generalnie miłośników bezkompromisowej metalowej muzy! Album spod igły kapeli bardzo młodej i perspektywicznej a jednak bardzo dojrzałej w swym podejściu do klasyki riffów.

Krążek otwiera “Breeder”, utwór mogący aspirować dzięki zapamiętywalnym riffom i refrenowi do miana thrash-metalowego przeboju. Po zagadkowym wstępie, rodem jakby z soundtracku filmu grozy pojawiają się pierwsze MegaWaty gitarowej mocy i już tutaj wiadomo, że mamy do czynienia z naprawdę rzetelną produkcją. To brzmi świetnie.

[audio:shadowmore_breeder.mp3]

Dalej jest bardzo różnorodnie. Nie brakuje charakterystycznych dla klasyki stylu monumentalnych ballad takich jak “Crack of Dawn” czy “Heaven’s Gallow”. Butom z nóg każą schodzić szybkie numery jak “Prophet’s Fall” czy “Oath”. Pojawiają się też zróżnicowane w tempie i bardziej rozbudowane utwory a w nich dynamiczne gitarowe pojedynki a’la Maiden (“Burried Sins”, “Warpath”). Jedynie “Creator Of Divinity”, starszy utwór zespołu, odbiega nieco od reszty klimatem, choć to także warto potraktować jako urozmaicenie. Mniej tu bowiem apokaliptycznej grozy a z riffu pobrzmiewa nieco lżejszy Anthraxowy ton.

Pierwszy album Shadowmore to dobra płyta. Aż strach pomyśleć na co stać będzie tych dwudziestolatków z Brzegu za kilka lat i za kilka płyt. Fani metalu mają na co czekać.

Polecamy lekturę świetnej, pogłębionej analizy płyty autorstwa użytkownika Duch i Mrok.

Kup tę płytę w sklepie MegaTunes!

Do wydania płyty przyczynili się Fani z serwisu MegaTotal.pl:

1. Duch_i_Mrok
2. profelnet.com
3. czarek0409
4. zibol
5. malena
6. adriana…
7. overlust
8. mickeymouse
9. magdallen
10. steve
oraz 285 innych fanów.

Płytę nagrał zespół w składzie:

Marek “Koper” Kopecki – wokal
Kacper “Kania” Walkowicz – gitara, drugi wokal
Bartosz “Frodo” Marciniak – gitara
Bartosz “Zibol” Winnicki – gitara basowa
Grzegorz Onisk – perkusja

Realizacja nagrań: Grzegorz Bukowski; SM Studio
Miks i mastering: Grzegorz Bukowski, Kacper Walkowicz

Utwory na płycie:

01. Breeder
02. Prophet’s Fall
03. Crack Of Dawn
04. Oath
05. Heaven’s Gallow
06. Creator Of Divinity
07. Burried Sins
08. Warpath